naše logo


S námi nezmoknete!

menu

úvodní stránka
kontakty
kdo jsme?
pravidelná činnost
akce a soutěže
stalo se...
pobyty
semináře a kurzy NIDV
dokumenty
fotogalerie
naši sponzoři
registr oznámení
napište nám
autor stránek

Město Osek
 

 

stalo se...


15. 2. 2020 – Hliněná dílna III. 
Hliněná dílna III., kterou pravidelně během školního roku pořádáme, se velmi vydařila. Akce se zúčastnilo 39 lidí z Oseka a jeho okolí. Chvíli jsme měli obavy, že se do keramického ateliéru nemůžeme ani vejít. Účastníci si během dne vyrobili dárečky pro maminky, velikonoční vajíčka, zajíčky a slepičky, krmítka pro ptáčky, lampy, svícny z koule a další krásné výrobky. Všechny účastníky jsme srdečně pozvali na další hliněnou dílnu, která se bude konat v květnu, a na další akce pořádané naší organizací.

Bohuslava Mozsová, Dis.

7. 2. 2020 – 8. 2. 2020 - NH Cheerleading
V pátek odpoledne se v DDM sešly děti ze zájmového útvaru Cheerleading. Čekal je večer plný tréninku a her. Společně jsme pracovali na nové taneční sestavě, a zahráli si pohybové hry. Před večeří nás čekal turnaj v deskových hrách. Po večeři, která nám všem chutnala, jsme si zahráli vědomostní hru „Umí prase létat?“. Po skončení hry a vyhlášení nejlepšího týmu už byl čas jít spát a někdo usnul dřív, než se pustila pohádka. Ráno nás čekala sladká snídaně, balení a rozloučení. Budeme mluvit za všechny, když řekneme, že jsme si společnou noc užili a určitě si ji rádi zopakujeme. 

Věra Lesayová, Dana Kastnerová

31. 1. 2020 - Plavání Aqaucentrum Teplice 
O pololetních prázdninách 31. 01. 2020 jsme uskutečnili výlet do Aquacentra Teplice. I při malé účasti 11 dětí jsme si volný pátek plně užili. V aquacentru jsme vyzkoušeli bazén, divokou řeku, masážní trysky, houpací bazén, masážní perlivý gejzír, závěsnou sít, velkou klouzačku, dětský koutek i tobogán. Než jsme odjeli domu, stihli jsme ještě zajít do Mc Donaldu, kde jsme se občerstvili. Domu jsme se vrátili příjemně unaveni. 

Monika Slachová 

31. 1. 2020 – Lasergame Most 
Devatenáct bijců z Oseka a okolí se o pololetních prázdninách vydalo do mostecké Laserarény. Rozdělilo se podle věku na dvě party a v šesti utkáních poměřili své síly. Při každé návštěvě objevíme nové a nové talenty na tuto netradiční hru. Další návštěva nás čeká až o podzimních prázdninách v příštím školním roce. 

Bc. Jan Hrabáč

18. 1. 2020 – Dance Cup 2020 – 18. ročník
V tento den se na naší tradiční taneční soutěž sjelo 522 soutěžících, kteří byli zařazeni do čtyř věkových kategorií. Vystupující k nám přijeli z blízkého i širšího okolí, a tak se nám představili tanečníci z Duchcova, Teplic, Mostu, Hrobu, ale i Klášterce nad Ohří, Nového Boru, České Lípy, Litoměřic, Chabařovic a nechyběli ani naši tanečníci z Oseka. Soutěžící přijeli podpořit rodiče, prarodiče i kamarádi, a tak se během dne prostřídalo v hledišti přes 500 diváků. Od devíti hodin se nám představili ti nejmenší tanečníci, které následovaly děti z I. stupně základní školy. Od třinácti hodin soutěžily děti a mládež od 11 let. K vidění byl již tradiční street, hip hop, disko, show, zumba, mažoretky, pom-pomy, ale také country tance. Porota ve složení Věra Lesayová, Vendula Váňová, Dana Kastnerová a Jan Váňa, měla nelehký úkol, protože všechna vystoupení měla vysokou úroveň a tanečníci byli velmi šikovní. Nakonec však přeci jen došla ke shodě a všechny poháry i medaile byly snad spravedlivě rozdány. Touto cestou chci poděkovat všem zaměstnancům našeho DDM a dětem z Klubu teenagerů, kteří tuto akci pomohli organizovat. V neposlední řadě patří i velký dík řediteli ZŠ Osek p. L. Čapkovi za zapůjčení prostor. Už nyní se těšíme na 19. ročník. 

Lenka Říhová

7. 12. – 8. 12. 2019, 14. 12. – 15. 12. 2019 – Vánoční tradice 
Během druhého a třetího adventního víkendu proběhly v ITC Osek Vánoční tradice. DDM Osek se jako již tradičně zúčastnil s prodejem výrobků, které vyrobily děti nebo dospělí, chodící na keramické dílny. Letos poprvé jsme tradice zahájili i vystoupením našich zájmových útvarů. První se představily zájmové útvary Zumbalinka a Moderna pod vedením Moniky Slachové, následovaly Mažoretky I. pod vedením Jany Hurychové a Dany Kastnerové, a Mažoretky II. pod vedením Věry Lesayové. Všechna vystoupení měla vánoční nádech nejen díky zapojení rekvizit, ale i hudbě, která dívky doprovázela. A kdo toho neměl dost, mohl si poslechnout i vánoční sbor složený napříč hudebními kroužky, které v DDM Osek máme. Děti a jejich vedoucí si nacvičily čtyři netradiční vánoční písně za doprovodu kytar a ukulele. Doufáme, že diváci si naše vystoupení užili stejně jako my. 

Lenka Říhová

6. 12. 2019 – Čertoviny 
Dne 6. 12. 2019 se konala Mikulášská nadílka, kterou pro vás úspěšně připravujeme již několik let. Tentokrát se v prostorách společenského centra Zahrada děti dostaly do čertí školy, která je řízena největší pekelnicí z řad čertů. V čertí škole se čerti neučí jen o kouzelných tvorech, nepočítají čertí chlupy či zuby netopýra, ale učí se především pohybu. Společně s naší čerticí Monikou si děti mohly pořádně čertovsky zařádit během diskotéky a tanečních soutěží. Krom toho jsme si připravili i čertovsko - andělské soutěže za sladkou odměnu. Na závěr jsme přivolali i Mikuláše s anděly, kteří nám za krásné básničky a písničky rozdali sladké balíčky. A nezapomněli jsme ani na naše vánoční přání pro Ježíška. Poslali jsme ho rychlou poštou, s pomocí nafouknutého balónku, aby na nás letos určitě nezapomněl. 

Lenka Říhová 

24. 11. 2019 – Florbal CUP Osek 2019
V neděli 24. listopadu jsme se opět sešli na již osmém ročníku florbalového turnaje pro starší žáky Florbal CUP Osek 2019. V letošním roce hájily barvy Oseku týmy z DDM Osek, a to konkrétně Jokers DDM Osek z Florbalu III. a Florbalu IV. Od sousedů nás navštívili Lovci Duchcov, PRO-AKTIV Bílina a „Žlutí ďáblové“ z DDM Teplice. Nejvíce se dařilo Lovcům Duchcov a PRO-AKTIVům z Bíliny. Lovci po remíze s Bílinou vyhráli na vstřelené branky první místo a Bílina obsadila zbylé dvě medailové pozice. Čtvrté místo vybojovali ďáblové z Teplic a poslední dvě místa zůstali pro Jokers. 

Jan Hrabáč, Bc.

23. 11. 2019 - Hliněná dílna II.
Hliněná dílna II., která proběhla 23. 11. 2019, se velmi vydařila. Akce se zúčastnilo 25 účastníků, mezi kterými byli i účastníci noví, kteří nikdy na podobné akci nebyli a přišli si vyzkoušet práci s keramickou hlínou. Nebyli to jen osečtí občané, ale i občané z okolních měst, což nás velice těší. Vyráběly se ozdoby na Vánoce, svícne, koule, ale i třeba květináče, či dárky pro své blízké. Všechny jsme srdečně pozvali na další keramické dílny, které nás již velmi brzy čekají. 

Bohuslava Mozsová, DiS.

23. 11. 2019 – Zdobení perníkových chaloupek 
Dne 23. 11. 2019 se konalo již tradiční zdobení perníkových chaloupek. Akce se zúčastnilo 60 dětí i dospělých. Na zdobení se tentokrát nepoužívala jen poleva, ale všemožné sladkosti – lentilky, gumové bonbony, marcipánové knoflíčky, které si účastníci z domova donesli. Některé chaloupky si děti zdobily samy, některé se staly rodinným dílem. Akce byla rozdělena na dvě dílny, dopolední od 9.30 hod. a odpolední od 12.30 hod. V DDM panovala výborná vánoční atmosféra, po chodbách se ozývaly vánoční koledy, jen ten sníh nám chyběl k dokonalosti. Akce se vydařila a každý domů odcházel s krásně nazdobenou chaloupkou a výbornou náladou. Touto cestou bych chtěla poděkovat svým kolegyním Věrce Lesayové a Danče Kastnerové, které mi s akcí pomohly. 

Jana Hurychová, DiS.

15. 11. – 16. 11. 2019 Noční hrátky „Keramická noc“
Cílem keramické noci je získat více dovedností z oblasti keramiky. Během necelých čtyř výukových hodin se děti učí základům keramiky a glazování, a jak pracovat s hlínou. Snažíme se dětem ukázat co nejvíce keramických technik. V keramickém ateliéru tvořily adventní svícen, malovaly kočičky engobou na surovou hlínu a glazovaly květináče. Bohužel kapacita keramického ateliéru je omezená, proto se této akce může zúčastnit pouze 15 dětí. Po výukovém programu následovala večeře a usínání společně s Harrym Pottrem. Ráno se snídalo, uklízelo a ještě jsme stihli navštívit učebnu Chovateláčku, kde jsme se pomazlili se zvířátky. Děti byly velmi šikovné, což rodiče uvidí, až si přijdou pro vypálené výrobky. 

Bohuslava Mozsová, DiS.

2. 11. 2019 – Kdo se bojí, aneb večer duchů a strašidel 
Kdo by neměl rád trochu toho strašení, že? Již tradičně jsme si pro vás připravili venkovní akci „Kdo se bojí“. Počasí nám vyšlo perfektně, a kromě tmy, jsme se dočkali i správně strašidelné mlhy, která rozhodně navodila tu správnou strašidelnou atmosféru. Pro soutěžící, kterých letos přišlo rekordních 140, byl připraven soutěžní okruh vedený od koupaliště, přes klášter, až do DDM. Na konci okruhu je čekala v DDM sladká odměna, diplom, teplý čaj či polévka na zahřátí. Následoval lampionový průvod městem vedený našimi strašidly, který končil na lukách. Zde jsme společně vypustili balonky s přáním. Jsme rádi, že se akce opět vydařila a byl o ní velký zájem, protože se jí nezúčastnili jen osečtí obyvatelé, ale i lidé z okolních obcí. Touto cestou chci poděkovat všem, kteří se na akci podíleli, a díky tomu bylo vše bez komplikací. 

Věra Lesayová

30. 10. 2019 – Lasergame Most 
Třináct bijců z Oseka a okolí se o podzimních prázdninách vydalo do mostecké Laser arény. Rozdělili jsme se podle věku na dvě party a v šesti utkáních poměřili své síly. Při každé návštěvě objevíme nové a nové talenty na tuto netradiční hru. Další návštěva nás čeká už o pololetních prázdninách, tak se nezapomeňte včas přihlásit. 

Bc. Jan Hrabáč

29. 10. 2019 – Plavání Aquadrom Most 
O podzimních prázdninách jsme uskutečnili výlet do Aquadromu Most. Výletu se zúčastnilo 18 dětí, které si vodní hrátky plně užily. Vyzkoušeli jsme všechny nabízené atrakce - divokou řeku, masážní trysky, houpací bazén, masážní perlivý gejzír, zavěšené sítě, spinningové kola na dně bazénu, dětský koutek, a hlavně jízdu na tobogánech. Domů jsme se vrátili obohaceni o nové vzpomínky a příjemně unaveni. Těšíme se zase někdy příště, třeba o pololetních prázdninách. 

Monika Slachová 

26. 10. 2019 – Tvořivá dílna – baletka z pěnovky

Sobotní dopoledne se v našem "Domečku" uskutečnila již tradiční tvořivá dílna z pěnovky. Tématem tentokrát byla baletka. Z původních devíti přihlášených účastníků se jí zúčastnily 3 maminky se svými holčičkami a musím říct, že práce jim šla hezky od ruky. Na začátku tvořily všechny společně, ale vzhledem k náročnosti nechaly holčičky dokončovací práce na svých maminkách. Baletky se opravdu povedly. Každá byla originální a nenapodobitelná. Už teď se všechny těšíme na listopadovou dílnu, kdy nás čeká sněhulák. 

Lenka Říhová

19. 10. 2019 – Podzimní NERF ARENA
Dne 19. 10. 2019 se v DDM Osek konala akce Podzimní NERF ARENA. Utkalo se zde šest hráčů z Oseka a okolí. Hned od začátku akce ovládla hru Tereza Kocourková. Ve finálových kolech překvapil Miroslav Studnička, který se probojoval na stupně vítězů. Na 6. místě se umístil Jan Kubát, který bojoval s Václavem Kotyzou o 5. místo. Dále se umístil na 4. místě Ondřej Kozák, na 3. místě Jan František Kubrycht, na 2. místě Miroslav Studnička a na 1. místě zaslouženě Tereza Kocourková. 

Petr Slunečko 

19. 10. 2019 - Hliněná dílna I.
Hliněná dílna I. se velmi vydařila. Zúčastnilo se jí 25 účastníků. Přišli stálí návštěvníci, ale i noví lidé, kteří si chtěli vyzkoušet práci s keramickou hlínou. Tentokrát si přišli tvořit i osečtí občané, což nás velice potěšilo. Vyráběli si dárečky pro maminky a květináče, ozdoby na vánoce, svícny koule apod. Všechny účastníky jsme srdečně pozvali na další keramické dílny, které se díky většímu zájmu prodlouží o dvě hodiny, ale také do našich keramických zájmových útvarů. 

Bohuslava Moszová, DiS.

18. 10. 2019 – 19. 10. 2019 – Noční hrátky se zvířátky I.
Po zahájení zájmové činnosti jsme uspořádali přespávání se zvířátky v našem „Domečku“. Zájem dětí byl veliký, bohužel kapacita učebny je omezená, tak nás mohlo být pouze 22 milovníků zvířátek. Hned z počátku jsme se rozdělili na týmy po třech, a pak už začal samotný program. Zahráli jsme si pohybově náročnou hru „Umí prase lítat?“, kdy musely děti pobíhat a hledat vlastnosti předem daného živočicha, za což sbíraly body. Polovina dětí hrála hru a druhá se mazlila se zvířátky a učila se o nich to nejzákladnější. Po večeři se skupiny prostřídaly. Před spaním jsme si dali malý test o našich zvířátkách. Pak už nás čekala jen hygiena a zalehnutí do spacáků. Usínalo se tradičně u pohádky, a tentokrát jsme nemuseli děti ani moc přemlouvat, jak byly znavené, usnuly. Ráno po snídani jsme se ještě rozloučili se všemi zvířátky, a pak už jsme utíkali domů.

Bohuslava Moszová, DiS.

11. 10. – 12. 10. 2019 – Noční hrátky – Mažoretky 
Dne 11. 10., během pátečního odpoledne, se sešlo třináct holčiček v DDM, aby tu jednu noc společně přespaly. Jde o tradiční přespávací akci, která se koná každý rok na začátku školního roku. Konkrétně se sešly mažoretky ze zájmových útvarů Mažoretky I. a II., tedy začátečnice a pokročilé. Připraven pro ně byl zábavný program, mažoretkovský trénink, a především spousta zábavy na stmelení kolektivu. Čekala nás i společná večeře, a jako odměna promítání pohádky, když už jsme se i s plyšáky zachumlaly do spacáků. Po společné noci proběhla sladká snídaně, a holčičky odešly domů. Věřím, že spaní mimo domov pro holky bylo velké dobrodružství, vždyť některé tak spaly poprvé . Těšíme se na další společnou noc. 

Vedoucí ZÚ Jana Hurychová, DiS. a Věra Lesayová 

5. 10. 2019 – Táborové vzpomínání – LDT Chřibská 
Jedno chladné, deštivé sobotní odpoledne se sešla parta dětí a dospělých, aby si společně zavzpomínali, co vše o prázdninách zažili, především, co zažili společně. Ano, řeč je o táborovém vzpomínání. Již tradičně se každý podzim sejdeme, abychom si připomněli, co se na letním táboře dělo, jak se nám to líbilo, nebo nelíbilo, a hlavně, abychom se viděli, protože ještě uplyne spousta měsíců, než spolu zase někam pojedeme. Celkem se nás sešlo kolem dvaceti. Takže během promítání společných fotek bylo pořádně veselo. Děkujeme za účast a těšíme se na další léto s našimi táborníky. 

Věra Lesayová 

4. 10. – 5. 10. 2019 – Noční hrátky - Aerobik 
Ze 4. na 5. 10. jsme se ZÚ Aerobikem přespávaly v DDM. Tuto akci pořádáme na začátku školního roku, aby se holčičky měly možnost lépe poznat a strávit spolu krásné odpoledne plné her a zábavy. Sešlo se sedm holčiček. Trošku nám odpolední program zkomplikovalo počasí, kvůli kterému jsme musely vymyslet náhradní plán. Děvčátka si vyrobila krásné podzimní obrázky a zahrály pohybové hry. Poté je čekal pozdní trénink a večeře. Po večerní hygieně se pustila pohádka, výběr byl tentokrát na osazenstvu. Vyhrála pohádka Za plotem. Ráno proběhla společná snídaně a holčičky se spokojené rozešly domů. 

Vedoucí ZÚ Aerobik Jana Hurychová, DiS. 

4. 5. 2019 – Slet čarodějnic 

Dne 4. 5. 2019 se konal 20. ročník Sletu čarodějnic „Valpuržiny čáry“. Bohužel nám nepřálo počasí a byli jsme nuceni zaimprovizovat a akci přesunout do vnitřních prostor. Musím říct, že i když nám štěstí nepřálo, jako tým jsme se zdárně s touto změnou poprali. Rozdělili se úkoly a všichni externí i interní pracovníci se zhostili práce. Akci navštívilo 14 nejodvážnějších účastníků, kteří si zasoutěžili na našich čarodějných stanovištích, kde se mohli například naučit létat s čarodějnicí Saxanou nebo si vyrobit nápoj lásky. Dále se mohli nechat namalovat v kostymérně čarodějky Dobrodějky, či si nazdobit perníky u zlé ježibaby. Neobešli jsme se ani bez opékání buřtíků, i když jen v troubě. Děti odcházely z DDM s úsměvem ve tváři a to pro nás bylo znamení, že akce se vydařila. Touto cestou bych chtěla poděkovat svým kolegům za výborně odvedenou práci. 

Jana Hurychová, DiS.

03. 05. 2019 – 04. 05. 2019 – Noční hrátky se zvířátky II.
Pro velký zájem dětí jsme zopakovali přespávání se zvířátky v našem „Domečku“. Zájem dětí je stále veliký, bohužel kapacita učebny je omezená, tak nás mohlo být pouze 20 milovníků zvířátek. Hned z počátku jsme se rozdělili na čtyři týmy (veverky, klokani, lištičky a lvíčata), a pak už začal samotný program, při kterém se děti určitě nenudily. Po velmi pohybově náročném pexesu, kdy musely děti pobíhat na strašidelné půdě, kde sbíraly kartičky zvířátek (asi 150), si trochu vydechly u jednoduchého testíku a mazlení s našimi zvířátky. Po náročném odchytu andulek, které utekly z klece, následovalo noční pozorování chlupáčků, a poté již hygiena a zalehnutí do spacáků. Usínalo se tradičně u filmu „Hotel Transylvania“ a tentokrát jsme nemuseli děti ani moc přemlouvat. Jak byly unavené, tak hned usnuly, jako když je do vody hodí. Druhý den po snídani jsme se ještě rozloučili se všemi zvířátky, a pak už jsme utíkali domů. 

Bohuslava Moszová, DiS.

19. 4. – 21. 4. 2019 – Velikonoční tradice v ITC
V rámci akce Velikonoční tradice, kterou jako každoročně pořádalo ITC Osek, jste opět mohli navštívit naší prodejní výstavu a perníkové dílny, které jsme pro Vás připravili. Nejvíce se Vám líbila velikonoční keramika, která šla opravdu na dračku. V perníkové dílně nás navštívilo 208 dětí i dospělých a naše výrobky zakoupilo 183 lidí. Výtěžek z této akce, který využijeme na vybavení našeho DDM, byl opět velmi pěkný. Děkujeme.

18. 4. 2019 - Aquasvět Chomutov
O velikonočních prázdninách jsme si jeli zaplavat do Aquasvěta v Chomutově. Bylo nás 25 i s doprovodem a měli jsme velké štěstí. Přesto, že byly prázdniny, tak byl bazén poloprázdný a my jsme si mohli užít tobogány bez čekání ve frontě, pořádně si zaplavat a zahřát obrovské vířivce. Při cestě na nádraží jsme se zastavili na v cukrárně na XXL zmrzlině a vrátili jsme se velice příjemně unaveni.

18. 4. 2019 – Velikonoční dílna
Velikonoční dílna – pečení mazanců a zdobení vajíček různými technikami se velmi zdařila, účastníků bylo 11. Některé děti si přivedly rodiče a prarodiče, zdobili vajíčka a pekli mazance spolu. Děti byly hodné zaujaté všemi činnostmi a to, jak při zdobení vajíček, tak při zadělávání mazanců až po pečení. Strávili jsme příjemné čtyři hodiny při velikonočních tradicích.

13. 4. 2019 – Tvořivá dílna – Slon z pěnovky

V sobotu 13. dubna se také v našem DDM uskutečnila další tvořivá dílna z pěnovky. Tři „dospělačky“ tvořily slona z pěnovky a dvě dívky zase velikonoční ovečku. I když nás nebylo mnoho, tak jsme si dílnu užili a všechny výrobky byly opravdu kouzelné. 

Lenka Říhová

13. 4. 2019 – NERF aréna – 7. kolo
V sobotu 13. dubna jsme se sešli na již sedmém kolo osecké NERF ARÉNY. Tentokrát se nás sešlo pouze osm a pouze jeden hráč byl ze starší kategorie. Hra byla tentokrát celkem vyrovnaná a po spočítání bodů si celkové vítězství s 12 body odnesla Terka Kocourková, jediná hráčka starší kategorie. V patách jí byl ale i vítěz mladší kategorie Ondra Kozák s 9 body. Dále Petr Jelen s 8 a třetí místo z mladších získal Pepa Kocourek s 6. V květnu nás čeká poslední 8. kolo a v červnu velké finále, na které zveme i diváky. 

Bc. Jan Hrabáč

6. 4. 2019 - Hliněná dílna IV.
Poslední Hliněná dílna v tomto školním roce se opravdu vydařila. Během čtyř hodin nás navštívilo 29 dětí i dospělých, a to i přesto, že venku panovalo jarní slunečné počasí. Opět přijeli lidé z okolních měst, ale tentokrát si přišli tvořit i osečtí občané, což nás velice potěšilo. Vyráběli si dárečky pro maminky a květináče, zajíčci a slepičky, svícny koule apod. 

Bohuslava Moszová, DiS.

30. 3. 2019 – Jarní maškarní bál – Za sedmero horami
V sobotu 30. března se ve Společenském centru konal již tradičně Jarní maškarní bál pro mrňata. Tentokrát jsme se dostali do pohádkového světa, kam nás pozvali Shrek s Fionou u příležitosti oslavy jejich svatby. Celým odpolednem děti provázela novomanželská dvojice, kocour v botách, Perníček, král s královnou a další. Mohli jsme si zasoutěžit o bonbóny a zatančit na diskotéce. Poté, co připravený program skončil, přišlo na řadu vyhlášení těch nejzajímavějších masek. Porota, která se skládala z víly a čarodějnice, ale i samotných rodičů, měla opravdu veliký problém vybrat nejlepší tři místa. Vybírali například z čarodějnice, oslíka, princezen, dráčků, superhrdinů a mnoho dalších masek. Na třetím místě se umístil Vít Vogel s maskou Rákosníčka, druhé místo získala Viktorie Joštová za kostým srnečka. Nejlepší umístění získal Dominik Šafránek za masku draka. Nejen nejlépe umístění si odnesli nějakou maličkost, ale odměněni byli všichni zúčastnění. Tímto bych chtěla poděkovat celému organizačnímu týmu skládající se z interních pracovníků DDM, ale především externích, za krásnou spolupráci a skvěle prožité odpoledne. A v neposlední řadě i Společenskému centru a jeho zaměstnankyním, které byly velmi ochotné a ve všem nám vyhověly. 

Věra Lesayová 

16. 3. 2019 – NERF aréna – 6. kolo
Po měsíci jsme se opět sešli v tělocvičně DDM na již šestém kole NERF arény! Tentokrát byla starší kategorie zastoupena pouze dvěma slečnami a jedním borcem. Toho nakonec holky ustříleli, a tak první místo ve starších vyhrála Terka K., druhé nováček Laura H. a třetí již zmíněný Matěj K. U mladších to bylo mnohem napínavější. Jen díky dřívějšímu přihlášení si zlato odnesl Petr J., který si vystřílel stejné množství bodů jako Honza K., ale na Honzu zbylo stříbro. Jen bod za kluky se umístil Josef K. Vítězům gratulujeme a poraženým přejeme více štěstí do dalších dvou kol. 

Bc. Jan Hrabáč

15. – 16. 3. 2019 - Keramická noc II.
Více dovedností pro děti, to je cílem keramické noci. Tři a půl výukové hodiny základu keramiky a glazování, aby se děti naučily pracovat s hlínou. Potom večeře a hurá zpátky do keramického ateliéru, kdy děti až do 21.30 hod. tvořily samy zvířátka a postavičky šnekovou technikou. Bohužel kapacita keramického atelieru je omezená. Proto, aby se dalo v klidu tvořit, pojme 15 účastníků. Po vlastní tvorbě následovala večerka a děti usínaly společně s Harry Potterem. Ráno se snídalo, uklízelo a samozřejmě loučilo. Děti byly velmi šikovné, což rodiče uvidí, až si přijdou pro vypálené výrobky. Do odchodu domů jsme hrály společenské hry. 

Bohuslava Moszová, DiS.

9. 3. 2019 – Ples DDM – 16. ročník
Druhou březnovou sobotu se konal již 16. ročník „domečkovského“ plesu. Tentokrát jsme ho, z důvodu uzavření KD Stropník, pořádali v DK Duchcov. Celou akci zahájily tradičně tanečnice z Black Pink z DDM Teplice pod vedením Pavly Sýkorové a opět předvedly skvělé vystoupení. Večerem provázela skupina Voice, která po počátečním ostychu měla neustále plný parket. Ve 22.00 hod. nám ples zpestřil svým vystoupením p. Z. Polach se svými loutkami. S blížící se půlnocí proběhly i tradiční dražby, během kterých se dražily tzv. žravé ceny, a to pečená krkovice, šunka a pečené koleno, vše s domácím chlebem a výborným kysaným zelím. Vše připravila a upekla naše Bohunka s Káťou Braunovou. Všichni se dobře bavili až do samého brzkého rána, kdy ples v půl třetí skončil a přítomní se zvesela rozcházeli a rozjížděli do chladné noci směrem k domovům. 
Na závěr patří velké poděkování všem našim sponzorům, díky kterým máme každý rok pestrou tombolu s hezkým výtěžkem. Ten bude letos použit na akci Slet čarodějnic 2019. Ještě jednou děkujeme. Jmenovitě: Instalace ZT, Osek, JMV tiskárna, Duchcov, MAKOMA, Duchcov, SH servis, J.Mosz, Osek, Kosmetické studio, BEAUTY@RELAX, Osek, BL Diamond, Osek, DRUTEP, družstvo, Osek, GUSTO Catering, Praha 2 (Černý orel, Osek), Reality KRAB s.r.o., Restaurace Pod věží, Osek, Bohušovická mlékárna, p. Janurová, Viktoria bar, Duchcov, Kadeřnictví U zámku, Duchcov, Somet Teplice, p. Hurych, Uniles a.s., Papír, tabák, hračky, p. Kranerová, Osek, Drogerie Kafan, Osek, Restaurace Horal, Osek, Masco Litvínov, Pohostinství Hajný, Osek, Knihkupectví U zámku, Duchcov, Domácí potřeby, lahvárna, Duchcov, Sklenářství Duchcov, ZOO Rudolfová, Duchcov, Bramborárna Šanca, Teplice, Kadeřnictví M+H, Proboštov, Elektro Karásek, Duchcov, Český porcelán, Dubí, Vilém Staněk – Elektroservis, Osek, Zahradnictví – p. Krtek, Duchcov, Krušnohorské uzeniny J+J Radoš, Lom, Elektronika 3J, Osek, WHD SPOL, s.r.o., Háj u Duchcova, Květinářství, p. Fidrmucová, Osek, DENS-KAMA, s.r.o., Duchcov, interní a externí zaměstnanci DDM Osek.
Děkujeme také všem pracovníkům DDM, kteří se podíleli na přípravě i hladkém průběhu této akce, dále p. Kaňkovi za zajištění bezpečnosti, všem vystupujícím, zaměstnancům DK Duchcov a kapele VOICE. Příští rok se náš ples bude konat 14. března 2020 opět v DK Duchcov. Těšíme se na Vás. 

Lenka Říhová

25. 2. – 1. 3. 2019 – Jarní příměstský tábor – Pippi Dlouhá punčocha
O jarních prázdninách se pár odvážných dětí rozhodlo, že se vydá najít poklad, který jim schovala Pippi Dlouhá punčocha. Společně jsme museli plnit úkoly a soutěže. Po úspěšném splnění jsme vždy získali kousek mapy k nalezení pokladu. Během týdne jsme navštívili i plno super míst. Byli jsme v Domaslavicích na farmě Sedlár, kde jsme se projeli na koních a dozvěděli se informace o chovu zvířat. V úterý jsme jeli společně plavat do Aquadromu v Mostě. Další den jsme zkusili, jestli bychom se nemohli stát třeba hokejisty či krasobruslaři na ledním stadionu v Bílině. Ve čtvrtek jsme se zase naučili vyrábět mýdla v Mýdlárně u Zámku v Teplicích a za odměnu jsme si je mohli odnést domů. Poslední den děti složily mapu dohromady a našly poklad, který si rozdělily. Posledním překvapením pro ně bylo, že jsme odjeli do Teplic zahrát si bowling. Týden rychle utekl a my si ho parádně užili. 

Věra Lesayová


16. 3. 2019 – NERF aréna – 6. kolo

Po měsíci jsme se opět sešli v tělocvičně DDM na již šestém kole NERF arény! Tentokrát byla starší kategorie zastoupena pouze dvěma slečnami a jedním borcem. Toho nakonec holky ustříleli, a tak první místo ve starších vyhrála Terka K., druhé nováček Laura H. a třetí již zmíněný Matěj K. U mladších to bylo mnohem napínavější. Jen díky dřívějšímu přihlášení si zlato odnesl Petr J., který si vystřílel stejné množství bodů jako Honza K., ale na Honzu zbylo stříbro. Jen bod za kluky se umístil Josef K. Vítězům gratulujeme a poraženým přejeme více štěstí do dalších dvou kol. 

Bc. Jan Hrabáč

15. – 16. 3. 2019 - Keramická noc II.
Více dovedností pro děti, to je cílem keramické noci. Tři a půl výukové hodiny základu keramiky a glazování, aby se děti naučily pracovat s hlínou. Potom večeře a hurá zpátky do keramického ateliéru, kdy děti až do 21.30 hod. tvořily samy zvířátka a postavičky šnekovou technikou. Bohužel kapacita keramického atelieru je omezená. Proto, aby se dalo v klidu tvořit, pojme 15 účastníků. Po vlastní tvorbě následovala večerka a děti usínaly společně s Harry Potterem. Ráno se snídalo, uklízelo a samozřejmě loučilo. Děti byly velmi šikovné, což rodiče uvidí, až si přijdou pro vypálené výrobky. Do odchodu domů jsme hrály společenské hry. 

Bohuslava Moszová, DiS.

9. 3. 2019 – Ples DDM – 16. ročník
Druhou březnovou sobotu se konal již 16. ročník „domečkovského“ plesu. Tentokrát jsme ho, z důvodu uzavření KD Stropník, pořádali v DK Duchcov. Celou akci zahájily tradičně tanečnice z Black Pink z DDM Teplice pod vedením Pavly Sýkorové a opět předvedly skvělé vystoupení. Večerem provázela skupina Voice, která po počátečním ostychu měla neustále plný parket. Ve 22.00 hod. nám ples zpestřil svým vystoupením p. Z. Polach se svými loutkami. S blížící se půlnocí proběhly i tradiční dražby, během kterých se dražily tzv. žravé ceny, a to pečená krkovice, šunka a pečené koleno, vše s domácím chlebem a výborným kysaným zelím. Vše připravila a upekla naše Bohunka s Káťou Braunovou. Všichni se dobře bavili až do samého brzkého rána, kdy ples v půl třetí skončil a přítomní se zvesela rozcházeli a rozjížděli do chladné noci směrem k domovům. 
Na závěr patří velké poděkování všem našim sponzorům, díky kterým máme každý rok pestrou tombolu s hezkým výtěžkem. Ten bude letos použit na akci Slet čarodějnic 2019. Ještě jednou děkujeme. Jmenovitě: Instalace ZT, Osek, JMV tiskárna, Duchcov, MAKOMA, Duchcov, SH servis, J.Mosz, Osek, Kosmetické studio, BEAUTY@RELAX, Osek, BL Diamond, Osek, DRUTEP, družstvo, Osek, GUSTO Catering, Praha 2 (Černý orel, Osek), Reality KRAB s.r.o., Restaurace Pod věží, Osek, Bohušovická mlékárna, p. Janurová, Viktoria bar, Duchcov, Kadeřnictví U zámku, Duchcov, Somet Teplice, p. Hurych, Uniles a.s., Papír, tabák, hračky, p. Kranerová, Osek, Drogerie Kafan, Osek, Restaurace Horal, Osek, Masco Litvínov, Pohostinství Hajný, Osek, Knihkupectví U zámku, Duchcov, Domácí potřeby, lahvárna, Duchcov, Sklenářství Duchcov, ZOO Rudolfová, Duchcov, Bramborárna Šanca, Teplice, Kadeřnictví M+H, Proboštov, Elektro Karásek, Duchcov, Český porcelán, Dubí, Vilém Staněk – Elektroservis, Osek, Zahradnictví – p. Krtek, Duchcov, Krušnohorské uzeniny J+J Radoš, Lom, Elektronika 3J, Osek, WHD SPOL, s.r.o., Háj u Duchcova, Květinářství, p. Fidrmucová, Osek, DENS-KAMA, s.r.o., Duchcov, interní a externí zaměstnanci DDM Osek.
Děkujeme také všem pracovníkům DDM, kteří se podíleli na přípravě i hladkém průběhu této akce, dále p. Kaňkovi za zajištění bezpečnosti, všem vystupujícím, zaměstnancům DK Duchcov a kapele VOICE. Příští rok se náš ples bude konat 14. března 2020 opět v DK Duchcov. Těšíme se na Vás. 

Lenka Říhová

25. 2. – 1. 3. 2019 – Jarní příměstský tábor – Pippi Dlouhá punčocha
O jarních prázdninách se pár odvážných dětí rozhodlo, že se vydá najít poklad, který jim schovala Pippi Dlouhá punčocha. Společně jsme museli plnit úkoly a soutěže. Po úspěšném splnění jsme vždy získali kousek mapy k nalezení pokladu. Během týdne jsme navštívili i plno super míst. Byli jsme v Domaslavicích na farmě Sedlár, kde jsme se projeli na koních a dozvěděli se informace o chovu zvířat. V úterý jsme jeli společně plavat do Aquadromu v Mostě. Další den jsme zkusili, jestli bychom se nemohli stát třeba hokejisty či krasobruslaři na ledním stadionu v Bílině. Ve čtvrtek jsme se zase naučili vyrábět mýdla v Mýdlárně u Zámku v Teplicích a za odměnu jsme si je mohli odnést domů. Poslední den děti složily mapu dohromady a našly poklad, který si rozdělily. Posledním překvapením pro ně bylo, že jsme odjeli do Teplic zahrát si bowling. Týden rychle utekl a my si ho parádně užili. 

Věra Lesayová

3. 2. 2019 – Florbal CUP Junior 2019 – 6. ročník
Opět jsme se po roce sešli s neligovými florbalovými týmy z našeho okolí na turnaji pro děti do 10 let. Konkrétně se utkali týmy z našeho DDM Osek (Jokers Osek), Lovci Duchcov, Pro-Aktiv Bílina a Hora sv. Kateřiny. Kvůli nemoci se nemohl zúčastnit tým z DDM Teplice. Jak je již tradicí, tak se hrálo o pohár pro vítěze a medaile pro první tři týmy. Hrálo se každý s každým na dva zápasy vždy deset minut. Každý zápas byl o dva body, kdy si je odnesl buď oba vítěz, či se rozdělili po jednom v případě remízy. Po třech hodinách si s přehledem došel pro první místo tým z Bíliny. Kus za sebou zanechal Lovce z Duchcova a jen o jeden bod z remízy vyhráli osečtí třetí místo. Hora sv. Kateřiny tedy zůstala čtvrtá. Všem hráčům a trenérům děkuji a za měsíc se opět střetneme u Pro-Aktivů v Bílině.

Bc. Jan Hrabáč

19. 1. 2019 – Dance Cup 2019 – 17. ročník
Velmi mrazivé ráno přivítalo na 580 soutěžících ve čtyřech věkových kategoriích. Vystupující se k nám sjeli z blízkého i širšího okolí, a tak se nám představili tanečníci z Duchcova, Teplic, Mostu, Hrobu, ale i Klášterce nad Ohří, Kadaně, Nového Boru, České Lípy, Litoměřic a Benešova nad Ploučnicí. Soutěžící přijeli podpořit rodiče, prarodiče i kamarádi, a tak se během dne prostřídalo v hledišti přes 400 diváků. Od půl desáté začala smršť tanečních stylů. K vidění byl již tradiční street, aerobik, disko, show, zumba, mažoretky, pom-pomy, ale také country a břišní tance. Porota ve složení Věra Lesayová, Hana Bittersmannová, Ágnes Rybínová a Dana Kastnerová, měla nelehký úkol, protože všechna vystoupení měla vysokou úroveň a tanečníci byli velmi šikovní. Nakonec však přeci jen došla ke shodě a všechny poháry i medaile byly snad spravedlivě rozdány. Už nyní se těšíme na 18. ročník. 

Lenka Říhová

8. – 9. 12., 15. – 16. 12. 2018 – Vánoční tradice v ITC
Jako každý rok se dva víkendy před Štědrým dnem konaly v ITC Osek Vánoční tradice, které i ty největší mrzouty naladily na vánoční notu. Pro děti jsme připravili vánoční perníkové dílny a v nabídce naší prodejky jste si mohli vybrat např. keramické výrobky s vánoční tématikou, perníkové chaloupky nebo nově i anděla či čertici z pěnovky. Moc děkujeme všem, kteří si zakoupili naše výrobky a podpořili tím činnost našeho “Domečku”. Už nyní se těšíme na jaro, kdy nás opět najdete na tradicích, tentokrát velikonočních. 

Lenka Říhová

1. 12. 2018 – Taneček přes dvě pekla
Dne 1. 12. 2018 se v Společenském centru konala mikulášská nadílka, která byla letos oblečena do nového kabátu, a s tím přišel i netradiční název akce „Taneček přes dvě pekla“. Pro děti byly připraveny soutěže, ve kterých mohly své dovednosti vyzkoušet právě s čerticemi a čerty. Soutěže byly přizpůsobené pohádce, která běžela po celou dobu z dataprojektoru. Protože děti všechny disciplíny splnily řádně a u Káji Fouska došlo k nápravě, dostaly se zpátky na svět. Poté děti přivolaly Mikuláše a anděli. Každý z dětí si za říkánku či písničku odnesl od Mikuláše balíček. Na konci odpoledne byla pro děti ještě diskotéka na rozloučenou. Touto cestou chci poděkovat celému svému pracovnímu týmu za realizaci akce. 

Bohuslava Moszová, DiS.

24. 11. 2018 – Zdobení perníkových chaloupek
Poslední listopadovou sobotu se konalo již tradiční zdobení perníkových chaloupek. Akce se zúčastnilo 60 lidí. Nepřišly mezi nás jen děti, ale i dospělí, kteří si při zdobení přišli na své. Na zdobení se tentokrát nepoužívala jen poleva, ale všemožné sladkosti – lentilky, gumové bonbony, marcipánové knoflíčky, které si účastníci z domova donesly. Některé chaloupky si děti zdobily samy, některé se staly rodinným dílem. Akce byla rozdělena na dvě dílny, dopolední od 9.30 hod. a odpolední od 12.30 hod. V DDM panovala výborná vánoční atmosféra, po chodbách se ozývaly vánoční koledy, jen ten sníh nám chyběl k dokonalosti. Akce se vydařila a každý domů odcházel s krásně nazdobenou chaloupkou a výbornou náladou. Touto cestou bych chtěla poděkovat svým kolegyním Valentýně Sobotková a Danče Kastnerové, které mi s akcí pomohly. 

Jana Hurychová, DiS.

25. 11. 2018 - Florbal CUP Osek – starší žáci – 7. ročník
V neděli 25. listopadu jsme se opět sešli na již sedmém ročníku florbalového turnaje pro starší žáky Florbal CUP Osek 2018. V letošním roce hájily barvy Oseka týmy z DDM Osek, a to konkrétně Jokers Osek z Florbalu III. a Florbalu IV. Od sousedů nás navštívili Lovci Duchcov, Sokol Bílina a nováčci z DDM Teplice „Ilumináti“. Nejvíce se dařilo Sokolům z Bíliny, kteří přijeli ve větším počtu, a tak se ještě rozdělili na dvě družstva, která nakonec vybojovala první i druhé místo. Bronzové medaile si odvezli Lovci Duchcov. Čtvrtou a pátou pozici si rozdělili naši Jokers a poslední pozici nováčci z Teplic, kteří u nás svou kariéru teprve začínají. 

Bc. Jan Hrabáč

17. 11. 2018 – Podzimní maškarní bál – Království pod hladinou
V sobotu 17. 11. 2018 se na sále Společenského centra v Oseku uskutečnil, již jako tradičně, Podzimní maškarní bál. Nejen s dětmi, ale i jejich rodiči a dalšími příbuznými jsme se podívali na dno oceánu. Děti provázela zábavným odpolednem malá mořská víla Ariel, král Triton, langusta, chobotnice jménem Uršula a další. V maskách přišlo 35 dětiček. Měli jsme tu například hasiče, medúzu, princezny, chobotnice, piráty a další krásné masky. Děti měly možnost si zasoutěžit za bonbónky a později si zařádit na diskotéce v čele s pirátkou Mončou a Lindou. Když se všichni dostatečně vyřádili, přišlo na řadu vyhodnocování. Jako vždy se losovali do poroty i rodiče. A i přesto, že to bylo opravdu těžké, se nakonec porota sjednotila. Na 3. místě se umístila Viktorie Joštová (anděl), na 2. místě Filip Hajšo (kuřátko) a na krásném 1. místě Dominika Stašková (medúza). Nejen děti na prvních třech místech, které si odnesly dárečky v podobě dortu a hračky, ale i ostatní dostali nějakou tu maličkost. Přestože to byla naše první akce v novém prostředí, myslím si, že vše proběhlo hladce. Touto cestou bych také chtěla poděkovat všem interním i externím pracovníkům za přípravu a realizaci akce. Velké díky také patří pracovnicím Společenského centra, které nám pomohly se vším, co bylo potřeba a panu Šílovi za možnost využití sálu. 

Jana Hurychová, DiS.

17. 11. 2018 – Tvořivá dílna – anděl z pěnovky
V sobotu 17. listopadu jsme se sešli u nás v Domečku, abychom si vytvořili, v předvánočním čase, anděla z pěnovky. Celkem se nás sešlo 10. Pět dospělých a pět dětí. Atmosféra byla skvělá a všem se andílci opravdu povedli. A i když se to nezdá, tak v dílně jsme spolu strávili 4,5 hodiny. Už nyní se těším na leden, kdy budeme vyrábět slona. 

Lenka Říhová

10. 11. 2018 – NERF aréna – 2. kolo
V sobotu 10. 11. 2018 se v DDM Osek konalo již druhé kolo osecké NERF ARENY. Osm bojovníků a jedna bojovnice z Oseka a okolí se utkali v již druhém kole NERFkové střelnice. Bodově byly po dvou hodinách hry minimální rozdíly. Ze starší kategorie se umístil Petr Trägner již podruhé na prvním místě, Tereza Kocourková si polepšila a umístila se na druhém a Jindřich Šátek na třetím. Za mladší kategorii poté Matěj Mika na prvním místě, Dominik Sýkora na druhém a Matyáš Turek na třetím. Vítězům gratulujeme a zúčastněným děkujeme. Letošní velkou změnou je i to, že se NERF ARENA bude konat každý měsíc a z každého kola získávají hráči body, na jejichž základě se mohou probojovat až do finále v červnu.

9. 11. – 10. 11. 2018 Noční hrátky - keramická noc
Více dovedností pro děti, to je cílem keramické noci. Dvě výukové hodiny základů keramiky a glazování, aby se děti naučily pracovat s hlínou. Potom večeře a hurá zpátky do keramického ateliéru, kdy děti až do 21.00 hod. tvořily samy dle vlastní fantazie. Bohužel kapacita keramického ateliéru je omezená z toho důvodu, aby se dalo tvořit v klidu. Celkem tedy pojme 15 účastníků. Po vlastní tvorbě následovala večerka a děti usínaly společně s Harry Pottrem. Ráno se snídalo, uklízelo a samozřejmě loučilo, a protože děti byly velmi šikovné, což rodiče uvidí, až si přijdou pro vypálené výrobky, vzaly jsme je do učebny „Chovateláček“, kde se na rozloučenou pomazlily s našimi zvířátky. 

3. 11. 2018 – Kdo se bojí?
Opět po roce se konala halloweenská akce Kdo se bojí? Již druhým rokem jsme tuto akci pořádali venku. Byl zde využit okruh po městě, kde byly rozmístěné dovednostní soutěže. V rámci tohoto okruhu byla možnost projít i strašidelnou stezkou. Všichni soutěžící se v podvečerních hodinách odvážně vydali plnit úkoly plné záhad a v cíli, který se nacházel v DDM, byl po rozluštění kouzelného hesla předán diplom a medaile odvahy. V DDM nás dále čekal teplý čaj a polévka připravena dětmi ze ZÚ Zálesák. Také jsme měli připravenou filmovou projekci pohádky v naší tělocvičně. Když všichni soutěžící došli do cíle, vydali jsme se s nimi na lampionový průvod, který vedl od DDM přes náměstí až na Luka. Zde si nejen děti, ale i jejich rodiče, mohli napsat svá přání na létající lampiony. Společně jsme je pak vypustili do nebes, a tím byla tato tradiční strašidelná akce ukončena. Nezbývá mi už nic jiného, než poděkovat všem členům týmu DDM, kteří s přípravou a realizací této akce vypomáhali a dětem a rodičům za jejich odvahu. 

30. 10. 2018 – Laser game Most
Sedmnáct bijců z Oseka a okolí se o podzimních prázdninách vydalo do mostecké Laser arény. Rozdělili jsme se podle věku na dvě party a v šesti utkáních poměřili své síly. Při každé návštěvě objevíme nové a nové talenty na tuto netradiční hru. Další návštěva nás čeká už o pololetních prázdninách, tak se nezapomeňte včas přihlásit.

30. 10. 2018 – Aquadrom Most
O pololetních prázdninách 30. 10. 2018 jsme uskutečnili výlet do Aquadromu v Mostě. Celé dvě hodiny jsme si užívali divoké řeky (proudový kanál), masážních trysek, houpacího bazénu, masážního perlivého gejzíru, zavěšené sítě, spinningových kol na dně bazénu i dětského koutku. Adrenalinovou částí areálu však byly dva tobogány, které jsme si také náramně užili. Po sportování nám vyhládlo, a tak jsme zaskočili do MC Donald a domů jsme se vrátili spokojení. 

20. 10. 2018 – NERF arena – 1. kolo
V sobotu 20. 10. 2018 se v DDM Osek konalo první kolo osecké NERF ARENY. Jedenáct borců a jedna borkyně z Oseka a okolí se utkalo v prvním střetu letošního turnaje. Někteří to měli v malíčku z kroužku NERFek a ostatní si rychle zvykli. Bodově byly po dvou hodinách hry minimální rozdíly, kromě jednoho hráče, který nějak „utekl“. Ze starší kategorie se umístil Petr Trägner na prvním místě, Jindřich Šátek na druhém a Tereza Kocourková na třetím. Za mladší kategorii poté Jiří Kubrycht na prvním místě, Matěj Mika na druhém a Josef Kocourek na třetím. Vítězům gratulujeme a zúčastněným děkujeme. Letošní velkou změnou je i to, že se NERF ARENA bude konat každý měsíc a z každého kola získávají hráči body, na jejichž základě se mohou probojovat až do finále v červnu 2019.

20. 10. 2018 – Hliněná dílna I.
Hliněná dílna se vydařila i přesto, že byl krásný slunečný víkend. Opět přijeli lidé z okolních měst. Bohužel z oseckých lidí nedorazil nikdo, což nás velice mrzí. Vyráběli si svícny, krmítka pro ptáčky, zdobili si zvonečky a hrnečky vylité z licí hmoty z forem. 

19. - 20. 10. 2018 - Mažoretková noc
Rozhodli jsme se uspořádat první mažoretkovou noc školního roku 2018/2019. Tato akce slouží pro stmelení kolektivu nových děvčátek s těmi zkušenějšími mažoretkami. Protože nám počasí přálo, tak měly holčičky netradiční program. Naši noc jsme odstartovali na minigolfu. Holčičkám se zde moc líbilo a 1,5 hodiny měly možnost minigolf hrát. Já a má kolegyňka jsme samozřejmě vše bedlivě pozorovaly a zapisovaly a po návratu do DDM jsme udělaly vyhlášení o nejlepší golfistku a předaly ceny. Poté jsme všechny doplnily sílu a energii vydatnou večeří a odebraly se do domečkovského kina, kde jsme shlédly pohádku jménem COCO. V DDM přespávalo 11 malých mažoretek. 

12. – 13. 10. 2018 – Noční hrátky se zvířátky I.
Pro zahájení zájmové činnosti jsme uspořádali přespávání se zvířátky v našem „Domečku“. Zájem dětí byl veliký. Bohužel kapacita učebny je omezená, tak nás mohlo být pouze 24 milovníků zvířátek. Hned z počátku jsme se rozdělili na dva týmy, na modré a červené, a pak už začal samotný program, při kterém si děti skoro ani neodpočinuly, jak by nabitý. Po velmi pohybově náročném pexesu, kdy musely děti pobíhat na strašidelné půdě, aby našly druhou kartu z dvojice, si trochu vydechly u jednoduchého testíku a mazlení našich zvířátek. Po náročném odchytu zběhlého pískomila následovalo noční pozorování chlupáčků, a poté již hygiena a zalehnutí do spacáků. Usínalo se tradičně u filmu „Harry Potter“ a tentokrát jsme nemuseli děti ani moc přemlouvat, jak byly znavené, hned usnuly, jako když je do vody hodí. A ani ráno nevstávaly brzy. Po snídani jsme se ještě rozloučili se všemi zvířátky, a pak už jsme utíkali domů. 

13. 9. 2018 – Sbírka Světluška
Počátek září patří vždy sbírce Světluška na pomoc nevidomým. DDM se již po několikáté zapojil do organizace, a tak se čtvrtek 13. září stal dnem, kdy i v Oseku svítily „Světlušky“. Děkujeme všem, kteří přispěli ať již zakoupením upomínkového předmětu, či libovolnou částkou. Jen díky vám se za poměrně krátkou dobu podařilo vybrat 8.516 Kč. Osobně musím říci, že letos byli všichni velmi vstřícní a kladně reagovali nejen na aktivní oslovení, ale dokonce sami lidé oslovovali nás „Světlušky“, že chtějí přispět. Ještě jednou děkujeme, že s námi pomáháte dobré věci.

20. 8. 2018 – 25. 8. 2018 - Fotbalové soustředění v Jílové u Děčína
V pondělí 20. srpna vyjela početná výprava 32 dětí a 7 dospělých na soustředění mládeže do rekreačního střediska Chata Mír v Jílové u Děčína. Ubytováni jsme byli v letních chatkách a majitelé areálu byli velmi vstřícní a ochotní. Na stravu jsme si také nemohli stěžovat a pro fyzický trénink nám bylo k dispozici 5 hektarů areálu. Velkou výhodou byla nádrž na koupání uvnitř areálu, kterou jsme využili vlivem horkých dnů téměř každý den. Pro fotbalové tréninky jsme měli k dispozici skvěle připravený trávník místního klubu FK Jílové, kde nám vedení klubu vyšlo vstříc a dalo nám k dispozici dvě kabiny i sprchy a měli jsme tak perfektní podmínky pro trénování. V rámci této spolupráce jsme odehráli také dvě přátelská utkání. Nejprve ve středu 22. srpna odehrála proti domácím své utkání mladší přípravka, která své utkání vyhrála, ale vzhledem k vysokému počtu vstřelených branek se skóre nikam nezaznamenalo. O den později se s domácími utkali i mladší žáci a i ti své utkání zvládli v poměru 3:7. Páteční volnější den jsme věnovali také výletu na nedalekou rozhlednu Děčínský Sněžník, odkud se nám naskytl krásný výhled široko daleko. Bohužel nás při zpáteční cestě přepadl déšť. Poslední večer se děti pobavily na závěrečné „diskotéce“ v hlavní budově střediska, kde jsme tak ukončili letošní soustředění a zároveň se rozloučili s dvojčaty Vojtou a Tondou Knorem, kteří z důvodu stěhování končí v našem klubu a tato akce byla jejich poslední s naším klubem. Touto cestou bych chtěl poděkovat paní Ivaně Novotné (mamince Tondy a Vojty) za zajištění občerstvení na tuto rozlučkovou party. My, trenéři, a věříme, že i děti, jsme byli se soustředěním a jeho průběhem spokojeni a těšíme se opět na příští rok.
Trenéři mládeže: M. Hereit, P. Košťál, P. Štainz, P. Váňa, V. Daněk

13. 8. 2018 – 17. 8. 2018 – 5. LPT: Ve stínu faraonů
V pěti táborových dnech se z účastníků stali časonauti, kteří se snažili vydat zpět v čase do starého Egypta. Začali jsme v pondělí tréninkem – testem znalostí, zkušeností, vytrvalosti apod. Druhý den jsme se vydali do Krušnohorského technického muzea zjistit, jak vlastně stroj času sestavit. A to se nám také povedlo. Ve středu jsme již mohli stroj času spustit, bohužel jsme špatně přečetli návod a dostali jsme se až do pravěkého Archeoskanzenu v Březnu u Loun. Naštěstí ve čtvrtek se vše napravilo a již jsme si mohli užít vod Nilu pro nás ztvárněném v aquadromu v Mostě. Poslední páteční den již byly opět teploty přes 35°C a tak bylo hlavním cílem se „neupéct“. Naštěstí nás čekala jen krátká procházka v Ústí nad Labem z nádraží do Jump parku, kde již byla klimatizace.
Jan Hrabáč, hlavní vedoucí 5. LPT

22. 7. 2018 – 4. 8. 2018 – Zálesácký tábor: Ztracené pohádky
Od 22. 8. do 4. 9. se u Krčkovic na Hruboskalsku (Český ráj) uskutečnil již čtvrtý ročník zálesáckého tábora. Letošní rok byl nový v tom, že jsme opustili lesní táboření a vydali se do tábora, kde byly stany s podlážkou, zděná kuchyně s jídelnou a také sprchy v areálu. Pro ty, kteří zažili i předchozí tábory, to bylo jako přestěhovat se do pětihvězdičkového hotelu. Celý tábor byl letos zaklet mágem Zarathosem do kouzelného světa pohádek, kde se snažil z pohádkových hrdinů vysát jejich kouzelnou moc. Zálesáci byli postaveni před úkol mu v tom zabránit. Sami se ale museli v rámci celotáborové hry snažit přežít. Někdo tedy kopal sám za sebe, jiný se snažil zbavit konkurence a až posledním třem se povedlo mága zničit. Ale jak je již zvykem, během pobytu se neodehrávala pouze celotáborová hra, ale děti si také vyzkoušely zálesácké dovednosti, které jsou dobré pro přežití v přírodě i další oblíbené hry, které jim protáhly nejen těla, ale často i mysl.
Jan Hrabáč, hlavní vedoucí

29. 7. 2018 – 11. 8. 2018 – LDT Sloup, „Harry Potter: Bitva o Bradavice“
Nadešel den „D“, kdy dostalo 43 dětí svůj dopis z Bradavic. A tak začalo 14 denní dobrodružství, které bylo, jak se patří nebezpečné koneckonců jako každý školní rok ve škole čar a kouzel. Poté, co Moudrý klobouk rozřadil malé kouzelníky do příslušných kolejí, začal nelítostný boj o body a o výhru školního poháru. Během obyčejných školních povinností, kdy se děti učily kouzla, lektvary, bylinkářství a věštění, se také pomocí obraceče času posouvaly časoprostorem tam a zpět a dostávaly se tak do klíčových momentů, ve kterých musely pomoci Harry Potterovi v boji proti Voldemortovi. Kromě tematických her však děti ukázaly svoji rychlost, obratnost ale i kulišáctví a strategii v oblíbených hrách jako jsou stavby, vlajky či pašeráci medvídků. Bohužel extremně horké počasí nedávalo moc prostoru k jiným odpoledním činnostem než ležení u rybníka, či vodním bitvám v táboře, ale i tak se děti vyřádily. Večery patřily nejčastěji famfrpálovým utkáním, ale také se odehrál tradiční manželský pětiboj, Partička nebo diskotéky. Letos nebyla nouze ani o noční aktivity, kdy se dokonce dvakrát spalo pod širákem a odehrály se i dvě noční hry. První byla strašidelná stezka, během které kouzelníci pomáhali Hagridovi přenést dračí mládě na astronomickou věž. Při druhé se utkali se samotným Voldemortem. Právě závěrečná bitva byla vyvrcholením všeho snažení a opravdu bych všem přála ji zažít. Těžko lze slovy vystihnout atmosféru. Děti se nejprve plazily a schovávaly mezi stromy, aby je smrtijedi neviděli. Poté se s nimi utkaly v přímém boji, kdy kolem sebe metaly ochranná kouzla a snažily se proklouznout mezi téměř neviditelnými postavami v kápích, které měly tu moc je zabít. Ukázalo se, že dětská fantazie nezná hranic, a tak ačkoliv šlo o pouhou hru, všichni byli spjati se svou rolí a ponořili se zcela do samotné bitvy. O to překvapivější byl konec, kdy mělo děti samotné napadnout, že všechny viteály jsou zničené včetně samotného Harryho a už nezbývá nic víc než Voldemorta zabít. Ten však začal lákat kouzelníky na svou stranu a ti překvapivě před ním poklekli. Naneštěstí zůstalo pár věrných dobru a Voldemorta porazili. Mějte se však rodiče na pozoru, koho v noci ukládáte ke spaní, protože zběhli i někteří nebelvírští, takže je jisté, že nikdo nemůže zůstat v klidu. Po náročném boji následovala obnova Bradavic, ale také balení se na cestu domu. Každý však netrpělivě vyhlížel večer, kdy se na závěrečné oslavě měl vyhlásit vítěz školního poháru. Pro tento rok to byl Havraspár, který si odnesl první místo, poté následoval Zmijozel, Nebelvír a Mrzimor. Odměnu s diplomem však dostali všichni a slova chvály paní ředitelky i ředitelů kolejí rozplakala nejednoho z přítomných. Poté, co si všichni oči vyplakaly, přišel čas poslední diskotéky a poslední noci, která všechny dělila od domova. Nutno říci, že letošní tábor se opravdu povedl, alespoň z pohledu nás dospělých. Snad k tomu přispěl i zákaz telefonů, kdy jsme viděli, že si o polední klid děti spolu hrály, že se přátelily napříč všemi věkovými kategoriemi a vymýšlely aktivity, které by nás rozhodně nenapadly např. přivolávání deště pomocí tance, po kterém opravdu spadlo odhadem tak 20 kapek. Celkově se celý pobyt nesl v duchu zdravé kolejní rivality při hrách, ale jinak skvělé spolupráce napříč všemi koleji o volný čas, prostě tak, jak to má ve správném kouzelnickém i mudlovském světě být.
Vendula Váňová

6. 8. 2018 – 10. 8. 2018 – 4. LPT: Letem světem
První den jsme opět byli v DDM a hráli seznamovacími hry, seznámili jsme děti s programem tábora a instrukcemi a pravidly LPT. Hned jsme začali hrát celotáborovou hru letem světem, což znamenalo, ať jdeme, kam jdeme, ať jsme, kde jsme, všímejte si svého okolí, za uhodnuté otázky dostávaly děti věcné a sladké odměny každý den. Na krátkou chvilku jsme zašli na 3D bludiště a zbytek dne jsme strávili na oseckém koupališti. V úterý jsme hned ráno odjeli do Mostu a pešmo jsme se odebrali na mostecké letiště. Měli jsme veliké štěstí, že bylo super počasí a mohli jsme pozorovat seskoky padákem jednotlivců ale i tandemů. Pozorovali jsme dva piloty USA, kteří tam trénovali akrobatické létání na MS, které se koná v Evropě. Výlet na letišti jsme zakončili prohlídkou letadel v hangárech, kde se děti fotily na křídlech letadel. Myslím, že tříkilometrová cesta na letiště a zase zpět stála za tu úžasnou podívanou. Středeční dopoledne jsme si odpočinuli v mýdlárny v Teplicích a po návratu do Oseka jsme cestou kolem cukrárny, kde jsme se stavili na zmrzlinu, jsme odešli na osecké koupaliště. To by nebylo to správné létání po světě, kdybychom nenavštívili ZOO, takže ve čtvrtek se jelo do Ústí n/L a to na celý den, viděli jsme nový pavilón tučňáků a jejich krmení, taky jsme byli na krmení lachtanů Mery a Caspera s odborným výkladem, takže děti se ptaly paní ošetřovatelky na vše možné ohledně chovu. Pátek jsme měli v plánu koupaliště, ale protože nám počasí nepřelo, zůstali jsme v DDM na zahradě a na hřišti, kde děti hrály míčové hry. Po obědě jsme dokončili hrátky letem světem a vyhodnotili jsme celotýdenní soutěž a děti dostaly odměny za splněné úkoly. Při občerstvení jsme společně poděkovali Hanče a Martinovi za klidný průběh celého týdne. Také musíme poděkovat vedení města Oseku, že nám umožnili bezplatné vstupné na koupaliště a 3D bludiště na všechny příměstské tábory.
Bohuslava Moszová, hlavní vedoucí 4. LPT

23. 7. 2018 – 27. 7. 2018 – 3. LPT: Záhady hradu Rýzmburk
První den, po seznamovacích hrách, se děti převlékly do brnění a začal výcvik, jak se stát dobrým rytířem. Začali jsme fyzickým tréninkem, následoval boj s mečem, rytířská poezie, výroba vlastního erbu a nemohli jsme vynechat ani rytířský slib. Po náročném dopoledni jsme s dětmi vyrazili do 3D bludiště a na osecké koupaliště. Den druhý jsme neotáleli a ihned jsme vyrazili hledat první indicii k mapě ztraceného pokladu do chomutovského zooparku. Indicii jsme ulovili, a tak jsme se mohli vydat na safari, abychom poznali faunu a flóru na nepřátelském území. Další dny jsme navštívili Oblastní muzeum Most a Aquadrom v Mostě i Jump arénu v Ústí nad Labem. Poslední den, po vyhodnocení celého týdne, jsme se vydali na mini golf, kde byl objevený poslední chybějící kus k mapě pokladu. Po složení mapy, děti zjistily, že se poklad ukrývá na Rýzmburku. Jelikož bylo počasí až moc příznivé, tak jsme se rozhodli hledat ho na zmenšené formě hradu, která se nachází na oseckém nádraží. A povedlo se! Ztracený poklad teď patří oseckým rytířům, kteří si poslední část tohoto tábora užili na oseckém koupališti. Touto cestou chci moc poděkovat Lindě Sobotkové a Dance Kastnerové za velkou pomoc při organizaci tohoto tábora. 
Lenka Říhová, hlavní vedoucí 3. LPT

16. 7. 2018 – 20. 7. 2018 – 2. LPT: Z pohádky do pohádky
První den začíná vždy stejně a to seznamovacími hrami, seznámením s programem tábora a instrukcemi o pravidlech LPT. Po splnění prvního pohádkového hádání jsme vyrazili do 3D bludiště a na osecké koupaliště. Den druhý jsme odjeli do Duchcova do divadla „M“, kde nám zahráli pohádku a vtáhli děti do děje, takže si zahráli všichni, po svačince si prohlédli s princeznou pohádkové muzeum a vyrazili jsme zpět do Oseku s malými přestávkami pešky po stezce přes bývalou obec Pokrok. Středeční den se nám díky ČD trochu zkomplikoval, protože jsme na zpáteční cestě měli zpoždění, ale zase si děti v Doksech prohlédly muzeum Čtyřlístku a jelikož nám zbylo spoustu času, prohlédli jsme si ZOO park, kde jsme pokračovali ve hře „Pohádkové hádání“. Čtvrtek, vzhledem k horkému počasí, jsme celý trávili na oseckém koupališti. V pátek jsme ráno odjeli do mýdlárny v Teplicích, tam si děti prohlédly jejich malé muzeum o výrobě mýdel a potom si vyrobily dvě mýdla. Po návratu do Oseku jsme dokončili pohádkové hádaní na zahradě DDM a zhodnotili jsme průběh celého tábora, vyhodnotili jsme soutěž a děti dostaly odměny za splněné soutěže. Při občerstvení melounem a pizzou jsme společně poděkovali Hanče a Lindě za příjemný průběh celého týdne. 

Bohuslava Moszová, hlavní vedoucí 2. LPT

9. 7. 2018 – 13. 7. 2018 – 1. LPT: Na vodě
Tábor s námi absolvovalo 25 dětí, pro které byl naplánován týden plný zábavy a výletů. Jako na potvoru se nám nevydařilo počasí, což nás ale neodradilo. Na začátku prvního dne jsme si zahráli pár seznamovacích her a rozjeli celotáborovou hru – vyrobili jsme si námořnická trička a splnili přísahu námořníka. Poté jsme se vydali do 3D bludiště, na zmrzlinu a na osecké koupaliště. Druhý den jsme společně vyrazili do děčínské ZOO a Aquaria, kde si děti musely vysloužit první kousek mapy. Ve středu nás čekalo plavání v Chomutově, kde děti řádily na tobogánech a ve vodním víru. Ve čtvrtek jsme na místo Barbory vyrazili do duchcovského Pohádkového muzea, a poté na něco sladkého do místní cukrárny. V pátek na nás v DDM čekalo vyhodnocení CTH, kdy si děti vysloužily poslední kousek mapy a mohly tak jít po stopách pokladu. Poklad byl objeven v „Námořnické lodi“ uprostřed Teplic. Spokojení námořníci se poté vydali na poslední zastávku tohoto tábora, kterou bylo Premiere Cinemas – Hotel Transylvania 3. U autobusu jsme se s dětmi rozloučili a po společném týdnu se každý vydal domů. Touto cestou moc děkuji Danielovi Sobotkovi a Haně Bittersmannové, kteří mi s celým táborem velice pomohli.
Linda Sobotková, hlavní vedoucí 1. LPT

16. 6. 2018 – Portička 2018 – 21. ročník
Letošní ročník pěvecké a taneční soutěže Portička byl v mnoha ohledech jedinečný. Jako organizátor mám velkou radost, že byly zastoupeny téměř všechny kategorie a sešlo se nám dokonce několik tanečních souborů. Vzhledem k rekonstrukci koupaliště jsme museli soutěž udělat v KD Stropník, a tak v jeden moment praskal sál ve švech, když se sešlo všech 150 účastníků i s rodiči. Naneštěstí po vyhlášení našich nejmenších školkových zpěváků se prostor uvolnil, i tak všem zúčastněným i divákům děkuji za shovívavost a trpělivost. Poté se už rozjel hudební maratón, při kterém se představili děti od 6 do 19 let. Porota ve složení Martina Vyhnálková, Danka Kastnerová a Věra Lesayová to měla tak velmi složité, avšak nezalekla se svého úkolu a rozhodla dle mého spravedlivě. A jak že to celé dopadlo? To se dozvíte z tabulky níže. Já za sebe si užila krásné, i když hektické odpoledne plné písniček a doufám, že si ho stejně užili i vystupující a diváci.
Vendula Váňová

Kategorie I. A
1. místo: Adam Hudek
2. místo: Jiří Homolka
3. místo: Alena Mančalová

Kategorie I. B
1. místo: Mš Hrdlovská – Zvoneček

Kategorie I.C
1. místo: MŠ Háj – Hájská kuřátka
2. místo: MŠ Hrdlovská – Slunečnice
3. místo: MŠ Hornická 

Kategorie II. A
1. místo: Marianna Matúšová
2. místo: Natálie Helclová
3. místo: Kateřina Gajdošíková

Kategorie II. C
1. místo: ŠD při ZŠ Hrob

Kategorie III. A
1. místo: Tereza Matúšová
2. místo: Lucie Matoušková
3. místo: Lada Hozáková

Kategorie III. B
1. místo: SOU Kostomlaty

Kategorie IV. A
1. místo: Hana Bittersmannová
2. místo: Kristýna Ročková

Kategorie IV. B
1. místo: Con Brio
2. místo: Hybernia

8. 6. – 9. 6. 2018 – Noční hrátky – Holčičí mejdan
V pátek 8. června oblehla domeček spousta dívek a holčiček, které řádily až do pozdních nočních hodin. Jako první jsme si připravili spinkání a zahrály jsme si seznamovací hry. Pak již následovala samotná příprava módní přehlídky. Děvčata se také učila, jak si správně líčit oči, řasy, pusu a tváře. Po výborné večeři jsme si oblékly princeznovské šaty a učily se „cat walk“. Módní přehlídka se vydařila a děvčata si náramně užila svou chůzi za doprovodu zářících reflektorů. Avšak na vyřádění nám to nestačilo. Po módní přehlídce následovaly divoké tance na pyžamové párty a po vyčerpávajících tanečních kreacích zbývala energie jen na promítání filmu, během kterého postupně všichni usnuli. Ráno po brzkém budíčku jsme posnídali a vyhodnotili jsme celý dlouhý večer. Poté děvčata odcházela spokojeně domů.
Linda Sobotková

15. 6. 2018 – Akademie 2018
Závěr školního roku vždy patří nejrůznějším oslavám a rozlučkám a jinak tomu není ani u nás. I tento rok jsme společně s dětmi strávily a jejich rodinami hezké páteční odpoledne. Nejprve se v naší vyzdobené tělocvičně konala přehlídka vystoupení. Nejvíce jich patřilo opět kytarám, které nemají moc možností vystupovat, a tak mnozí kytaristé měli svoji premiéru nejen se zpěvem na mikrofon, ale také s vystoupením před publikem vůbec. Kromě kytar zastupovala oddělní hudby také T. Paterová se svou flétnou a naši nejmenší zpěváci ze souboru Notička. Dále sál roztančily i naše mažoretky a aerobičky. Naopak dvě vystupující statečné jogínky připomněly v krkolomných pozicích, jak je dobré se umět zastavit a pouze dýchat. Tep se divákům opět zvýšil při cvičných pádech z průpravy juda, které předvedli naši judisti a poslední vystoupení našich gymnastek, bylo již jen pomyslnou krásnou tečkou na závěr. Po závěrečném potlesku se všichni přesunuli na zahradu, kde již plápolal oheň a kde byly připravené buřtíky. Ke každé správné oslavě patří i šampaňské, a tak i na naší Akademii teklo proudem. S přibývajícím časem jsme se postupně všichni loučili a poté i ti poslední z nás voňaví od ohně vydali domů.
Vendula Váňová

3. 6. 2018 – Den dětí – „Cirkus bude!“
Opět po roce se konal dětský den na pouťovém placu pod taktovkou našeho Domečku. Tentokrát jsme se přenesli do cirkusu, a tak děti se musely proměnit v krotitele zvěře, klauny i hadí muže a ženy a probudit v sobě toho správného cirkusáka, aby vyhrály tikety a ty utratily v připraveném stánku s hračkami. Ačkoliv počasí vypadalo všelijak a chvílemi jsme se obávali i deště, našlo si k nám cestu 104 soutěžících, kteří si mohli změřit své síly a dovednosti na 16 stanovištích. Kdo již byl unavený, mohl si odpočinout na atrakcích, nechat si namalovat obrázek na obličej, vyrobit si záložku na knihy, kamínek, či ozdobit perníček. Kdo neměl chuť ani soutěžit ani tvořit, mohl si posedět u občerstvení a prozpěvovat si s naší kapelou VOICE, která byla průvodcem celého dne. V odpoledních hodinách poté vystoupily děti z našich kroužků, kromě mažoretek a aerobiku, které mají vystupování již v malíčku, bylo možné vidět v premiéře například představení ZÚ Historický šerm, Gymnastika, či Judo. Svůj útok předvedli také osečtí hasiči, kteří řádně zkropili i přítomné osazenstvo a osvěžili tak v nepříjemném dusnu všechny, kteří se nebáli vody. Závěr dne dětí patřil diskotéce, kde si mohly děti při pohybových hrách vysoutěžit poslední sladkosti na cestu domů. Na závěr děkujeme všem, kteří se podíleli na přípravě a realizaci akce, také hasičům, skupině VOICE a především všem přítomným, kteří s námi, doufáme, strávili příjemný den.
Vendula Váňová

10. 5. 2018 – Olympiáda mateřských škol 2018 – místní kolo
I když se říká, že máj je lásky čas, pro nás je květen čas největšího sportovní klání a to Olympiády mateřských škol. Ač se letos počasí tvářilo všelijak, nakonec nás po celé dopoledne doprovázelo sluníčko a umocnilo tak skvělou atmosféru. Každá správná olympiáda začíná ceremoniálem, a tak se i oseckým sportovním areálem rozlila olympijská hymna, běžec s pochodní zapálil olympijský oheň a děti i rozhodčí museli slíbit, že vše proběhne v olympijském duchu a budou hrát i soudit fair-play. Po slavnostním zahájení se již rozběhly tři týmy z MŠ Hrdlovská (Klokánci, Žabičky, Dráčci) a jeden tým z MŠ Hornická (Permoníci) po připravených stanovištích. Malí sportovci se utkali v 5 disciplínách: běh na 40 m, skok do dálky, hod kriketovým míčkem, slalomový běh a štafetový běh. Děti s přehledem zvládaly všechny úkoly a ještě si vzájemně fandily. Po námaze jsme všechny odměnili domácími tvarohovými a jablečnými koláči, které s chutí zbaštili a chodili si i přidávat. Po aktivním odpočinku při míčových hrách už přišlo na řadu vyhodnocení. Pro všechny zúčastněné byly připravení medaile, sladkosti a hračky do školky, takže nikdo nemohl být z výsledku smutný a jak že to vlastně dopadlo? Na prvním místě se umístilo družstvo Klokánci, na druhém Permoníci, na třetím místě Žabičky a na čtvrtém Dráčci. První dvě družstva postupují do oblastního kola v Duchcově, kde opět změří své síly, tak jim držme palce.
Vendula Váňová 

4. 5. – 5. 5. 2018 – Noční hrátky: Keramická noc
V květnu se konalo oblíbené přespávání v „domečku“. Tentokrát se však nepátralo po žádném tajemství ani pokladech, ba ani zvířátka jsme neopečovávali, tentokrát jsme strávili celý večer v keramickém ateliéru. 24 dětí tak poznalo práci s hlínou úplně od samého počátku. Děti si musely samy vyrobit (ztlouknout) barevnou hlínu, rozmíchat glazury i zátěry a vytvořit barvítko. Po výborných palačinkách k večeři byli všichni plní síly, a tak jsme se vrhli na samotné vyrábění. Každý si vyzkoušel různé techniky práce s hlínou a vytvořil si dva výrobky (talíř a taženou misku), které putovaly do sušárny. S postupujícím večerem a únavou se všichni těšili do spacích pytlů a na pohádku na dobrou noc. Po takovém náročném tvoření není ani divu, že byli všichni unavení a než pohádka skončila, všichni usnuli. Ráno jsme stihli posnídat, uklidit pelíšky a už byl čas vyrazit domů.
Vendula Váňová

28. 4. 2018 – Slet čarodějnic 2018
Konec dubna jako každý rok patřil rejdění čarodějnic. Louku u domečku tak zaplnily úkoly a výzvami, které prubly kouzelnické já ve všech soutěžících. A tak se na stanovištích vystřídalo 112 dětí, které si mohly kromě čarodějné medaile vysoutěžit jako bonus i lízátko, tedy pokud uhodly 5 pohádek a filmů, kde hraje hlavní roli právě čarodějnice či čaroděj. Ti, kteří se nebáli ukázat mezi lidmi svou pravou tvář a přišli odění do čarodějnického, se mohli zúčastnit lektvarování s kouzelnicí Babicí. Za splněné úkoly dostali soutěžící magické koření, které přidali do kotlíku a za pomoci kouzla vytvořili speciální lektvar. Po celou dobu programu hrála živá hudba, o kterou se postarala skupina Voice a dále jej zpestřily vystoupení ZÚ Aerobik, Mažoretky a Gymnastika. Celé odpoledne bylo ukončeno opékáním buřtů na zahradě DDM.
Vendula Váňová

22. 4. 2018 – Volejbalový turnaj
V neděli (22. 4.) jsme se dopoledne opět sešli v DDM na vzpomínkovém volejbalovém turnaji Honzy Říhy. Oproti letům minulým jsme se vrátili ke starému způsobu konání turnájků v DDM, kdy se sejde skupina přátel, udělají se vyrovnané týmy a jde se hrát. Sešlo se nás v neděli 10, z čehož 9 hráčů z Oseckého volejbalu konaného každý pátek večer v DDM doplnila Gabča z Duchcova. Děkuji všem, co přišli a už se těším, až se příští rok opět sejdeme.
Jan Hrabáč

22. 4. 2018 – Tvořivá dílna – pěnovka
Předposlední slunečnou neděli jsme se sešli u nás v domečku, abychom si vytvořili ovečku z pěnovky. Pro přiblížení pěnovka je hmota, která se za pomocí tepla dá roztahovat či kroutit. K tvoření z pěnovky je potřeba i několik důležitých věcí. Žehlička, která není napařovací, tavící pistole a řezačka na polystyrén, aby řezy byly pravidelné a čisté. A jak na takový výrobek z pěnovky? Nejprve si tedy z polystyrénu vytvoříte základ, v našem případě to bylo hlava a tělo ovečky, který dále potahujete právě pěnovou hmotou, a dotváříte dalšími výtvarnými technikami. Byť to zní v prvopočátku poměrně náročně, zvládne to každý, kdo je alespoň trošku trpělivý. Svou ovečku si u nás vyrobili jak děti (nejmladší bylo 8 let), tak i dva dospělí. V celé učebně bylo při tvoření úplné ticho, jak byli všichni soustředění a musím je pochválit, protože nakonec byly všechny ovečky opravdu krásné.
Lenka Říhová

13. 4. 2018 – 14. 4. 2018 – Noční hrátky se zvířátky II.
S druhým pololetím jsme uspořádali již podruhé také přespávání se zvířátky v našem „Domečku“. Zájem dětí byl veliký, a i když některé skolila těsně před akcí nemoc, sešlo se u nás 23 dobrodruhů. Hned z počátku jsme se rozdělili na dva týmy na modré a zelené podle chobotniček ze známého filmu a pak už začal samotný program, při kterém si děti skoro ani neodpočinuly, jak by nabitý. Po velmi pohybově náročném pexesu, kdy musely děti pobíhat po celé zahradě, aby našly druhou kartu z dvojice, si trochu vydechli u malování a navštívení našich zvířátek, kde se skupiny prostřídaly. Nejvíce děti bavil noční lov křečků jen při svitu baterek na naší půdě, kam se nám čas od času uprchlíci prokoušou, a musím říct, že byli lovci úspěšnými a všichni „myšáci“ už zase bydlí doma. Po náročném odchytu následovalo noční pozorování chlupáčků a poté již hygiena a zalehnutí do spacáků. Usínalo se tradičně u pohádky a tentokrát jsme nemuseli děti ani moc přemlouvat, jak byly znavené, usnuly, jak když je do vody hodí a ani ráno nevstávaly brzy. Po dobré snídani jsme se ještě rozloučili se všemi zvířátky a pak už jsme utíkali domů.
Bohuslava Moszová

13. 4. 2018 – První dobrodružná výprava KECEK
Od poloviny března jsme otevřeli nový zájmový útvar KECKY. Proč zrovna kecky? No věřte tomu, že ne protože bychom kecali, ale kecky jako boty na túry a výšlapy. Kromě protažení nohou se však věnujeme i odlovu kešek a dokonce pokémonů. Jako správní dobrodruzi a objevitelé jsme si vytvořili svou vlajku a první plán cesty, který nás provedl po oseckém okolí. Naše první výprava nás dovedla až na hrad Rýzmburk, kde jsme pátrali po zdejší kešce, která ovšem zmizela, a tak jsme se rozhodli založit vlastní, aby se další opět mohli radovat z jejího objevení. Po cestě nazpět jsme se vydali ještě na Krásnou a poté i trochu s obavami navštívili Čertovo díru, která je opředená nejedním děsivým tajemstvím. Počasí nám přálo, avšak v nohách jsme měli už 13 km, a tak jsme se další místa nechali opět na příště. Všem Keckám moc děkuji za jejich odvahu, ale i odhodlání, kdy si nikdo ani jednou nepostěžoval a to jsme zdolali pěkný krpál. Už se těším na příští expedici!
Linda Sobotková

30. 3. 2018 – 1. 4. 2018 – Velikonoční prodejní výstava v ITC
Letošní zima byla dlouhá a neustále se hlásila o nadvládu, přesto o Velikonoce již kralovalo jaro, i když s mírně aprílovým počasím. Naše prodejka však hlásila jaro zcela jasně, a tak jste si mohli zakoupit od rozkvetlých zvonečků, misek a talířů, také velikonoční a jarní zápichy a označení bylinek. Kromě keramiky jsme nabízeli také věnečky látkové, pedigové či přírodní s dřevěnými doplňky, malovaná vajíčka, kameny, magnetky a tradičně i osení. V tvořivé dílně zdobily děti perníky barevnými polevami a nezřídka se stávalo, že měly více polevy na sobě než na perníčkách. Krásné počasí přilákalo velký počet lidí, a tak se u nás v dílně vystřídalo 348 dětí i dospělých. Kolem 300 lidí si u nás také něco koupilo, a tak není divu, že jsme měli krásný výdělek, který poputuje zpět na vybavení zájmových kroužků.
Vendula Váňová

29. 3. 2018 – Plavání v Aquacentru Chomutov (velikonoční prázdniny)
Ti, kteří nechtěli sedět doma, avšak tvoření jim moc neříká, se mohli přidat k nám na plavání. Tentokrát jsme vyrazili s 11 dětmi do vzdálenějšího Chomutova, kde je jedno z nejhezčích aquacenter v okolí. Cestu tam nám udělaly dobrodružnější samotné České dráhy se zpožděným vlakem. Pasivní čekání, však vystřídalo fotbalové utkání s menším míčkem a 20 minut tak uteklo jako nic. Po této menší komplikaci již přišel na řadu bezproblémový přesun i dvouhodinové cachtání a řádění v bazéně. Poté jsme již vyrazili směrem k domovu pěkně pohodlně bez přestupu, a abychom se během jízdy zřejmě nenudili, pořídili si kluci kníry a bylo o zábavu opět postaráno.
Jan Hrabáč

29. 3. 2018 – Velikonoční dílna – pečení a zdobení vajíček (velikonoční prázdniny)
O velikonočních prázdninách jsme opět uspořádali dílnu s velikonoční tématikou. 14 dětí se u nás seznámilo nejen s tradicemi oslav svátků jara, ale především si sami vyzkoušely nejrůznější techniky barvení vajec a pečení velikonočního mazance. Některé děti si dokonce přivedly rodiče, a tak pracovaly v týmu a především maminky měly radost z tipů na pečení kynutého těsta. Aktivity se krásně střídaly a plynule přecházely jedna v druhou, že nezbyla ani chvíle na nudu a všichni odcházeli s nejen krásně nazdobenými vejci, ale také s vlastnoručně zadělaným a upečeným mazancem. Několik bochníčku zbylo dokonce na nás a musím říct, že se dětem opravdu povedly. Bohuslava Moszová 

24. 3. 2018 – Jarní maškarní bál - U nás v zoo
Se sílícím sluncem a přicházejícím jarem se opět konal v KD Stropník maškarní bál, který nás tentokrát zavedl do zoo, kde kralovala opice Žofka. I přes všelijaké počasí k nám našlo cestu 41 dětí, a tak se po sále proháněly sovy, kočky, ježci, želvy, papoušci, ale samozřejmě i princezny a kreslení hrdinové. Poté co Žofka naučila děti zvířecí řeči, začal správný rej. Nejprve si mohly děti vysoutěžit bonbony v několika zvířátkových hrách. Poté se již rozvlnily v rytmu písniček vždy pod taktovkou některého zvířátka. Taneční bloky byly přerušovány pohybovými hrami, za které dostávaly děti opět sladké odměny. Jak se chýlilo odpoledne ke konci, nastal čas na vyhodnocení. Porota to opět neměla snadné, ale nakonec se shodla na prvních deseti místech, které byly odměněny sladkostmi, diplomy a hračkami. První tři místa si odnášely již tradičně dorty, které nám dala jako sponzorský dar p. Walterová, Kavárna Piccolo. Tímto jí mockrát děkujeme nejen za skvělé dorty, ale i za úžasný přístup a rychlou domluvu. Bohužel ani na této akci nemohou vyhrát všichni, a tak ti, co se neumístili, dostali alespoň sladkosti a účastnický list, aby jim to nebylo líto a dle radostných úsměvů, to nikomu líto nepřišlo. Po rozdání cen přišla doba loučení, a tak se s poslední písní zvířátka rozloučila, zamávala a utíkala zpátky do zoo. Další maškarní bál se koná opět na podzim, budeme se těšit!
Vendula Váňová

17. 3. 2018 – Aquapalace Praha
Dne 17. 3. 18 jsme vyrazili se skupinou 20 dětí do Aquapalacu v Praze. Tento výlet jsme absolvovali již po druhé. Z Oseka jsme vyráželi v brzkém ranním čase a to v 07.00 hodin ráno, protože nás čekala dlouhá cesta. Naše těšení nezkazilo ani nepříznivé počasí, které nás provázelo celý den. Děti si užívaly dokonce i samotné cestování, nejvíce poté cestu metrem, které je pro ně neobvyklým dopravním prostředkem. Do Aquapalacu jsme dorazili v 11.00 hodin. Čekali nás tři hodiny vodních hrátek. Nejnavštěvovanější atrakcí byl Canyon s divokou řekou, Hypogán a Crazy tube, kde jsme si dlouhou jízdu plnou zvuků a světelných efektů užili i my dospěláci. Děti se skvěle vyřádily i ve spojených venkovních vyhřívaných bazénech, kam mohly proplavat zevnitř a kde mohly plavat pod otevřenou oblohou i v březnu. Při zpáteční cestě jsme si udělali zastávku v McDonaldu, kde si děti naplnily svá bříška a vydali jsme se zpátky na sever Čech. Zpáteční cesta autobusem byla klidná a děti byly spokojené a plné dojmů z celého dne. Touto cestou děkuji Lindě a Danielovi Sobotkovým, kteří byli při této akci mou pravou rukou i levou rukou.
Jana Hurychová

17. 3. 2018 – Hliněná dílna IV
Nově jsme přesunuli keramickou dílnu sobotní odpoledne. I když po týdenním jaru to byl právě ten víkend, kdy přišla sněhová kalamita, našlo se více jak deset keramiků, kteří se nezalekli počasí. Pod šikovnými prsty dospělých vznikaly převážně misky a ozdobné popisné čísla k domům. Děti vyráběly převážně zvířátka, srdíčka a vajíčka v duchu blížících se Velikonoc. Pro tento školní rok se jednalo o poslední hliněnou dílnu, kdo se však chce i nadále věnovat tvoření z keramiky, může navštěvovat některý z mnoha nabízených keramických zájmových útvarů.
Bohuslava Moszová

17. 3. 2018 – NERF ARÉNA – 2. kolo
V sobotu 17. 03. 2018 se v DDM Osek konalo již druhé kolo NERF ARÉNY. Jedná se o řadu soubojů za pomocí zbraní NERF a pěnových nábojů. Hraje se na kola, a pokud hráč zůstane jako poslední ve hře, tak své kolo vyhraje a odnáší si bod do celkového hodnocení. Takto se do finále prostříleli čtyři hráči, které čekalo poslední soutěžní kolo. První vyřazený byl Jakub Jarolím, který si tím odnesl čtvrté místo. Jako třetí vypadl Michal Mertl. Z finálového duelu byl pomalejší Petr Trägner, který tím neobhájil výhru z prvního kola a zlato si tedy odnesl Jindřich Šátek. Ostatní pozice byly vyrovnané s rozmezím 0 až 2 bodů. Vítězi gratuluji a ostatním děkuji za skutečně působivý výkon. 
Jan Hrabáč

10. 3. 2018 – Ples DDM – 15. ročník
Druhou březnovou sobotu se konal již 15. ročník „domečkovského“ plesu. Celou akci zahájily tradičně tanečnice z Black Pink z DDM Teplice pod vedením Pavly Sýkorové, které se musely poprat se stísněným prostorem, ale i tak předvedly skvělé číslo. Večerem provázela opět skupina Voice, která po počátečním ostychu měla neustále plný parket. S blížící se půlnocí proběhly i dražby, během kterých se dražil nejen zajímavý dort Pejska a Kočičky od naší Alenky H., ale také „narozeninový“ dort plesu od paní Sobotkové a v neposlední řadě kus pořádné flákoty v podobě staročeských pečených kolen a krkovice s láskou dělaných naší Bohunkou M.. Pauzy kapely zpestřovaly vstupy travesti show, která o půlnoci roztančila celý sál v rytmu dnes již kultovních skupinových tanců. Všichni se dobře bavili až do samého rána, kdy ples ve tři hodiny oficiálně skončil a přítomní se zvesela rozcházeli do chladné noci směrem k domovům. 
Na závěr patří velké poděkování všem našim sponzorům, díky kterým máme každý rok pestrou tombolu s hezkým výtěžkem, který bude letos použitý na velké akce a to Slet čarodějnic a Den dětí. Ještě jednou děkujeme. Jmenovitě: BL DIAMOND s. r. o., Osek, 3J ELEKTRONIKA, p. Charvát, Osek, INSTALACE ZT, p. Müller, Osek, MAKOMA stavební firma, s. r. o., Duchcov, Pivovar OSSEGG, Osek, SOMET, Bílina, MASNA Radoš, Osek, BERG & spol., Duchcov, UNILES, a. s., DRUTEP, Osek, KVĚTINKA NATURA p. Fidrmuncová, Osek, ELEKTRO, p. Karásek, Duchcov, Jiří Mosz, SH servis AV, Osek, DROGERIE, p. Kafan, Osek, Elektro, p. Staněk, Osek, Restaurace Pod věží, p. Kalocsaiová, Osek, Restaurace Národní dům, p. Myroniuková, Scatt brambůrkárna Ohníč, p. Němec, Kadeřnictví u Zámku, Duchcov, MASCO, Litvínov, KNIHY, p. Podlogarová, Duchcov, ZOO DISKUS, p. Rudolfová, Duchcov, TISKÁRNA, p. Marhoul, Duchcov, UNIPLAST - dux, s. r. o., Duchcov, ZAHRADNICTVÍ, Krtek, Duchcov, PERMONÍK, Osek, Domací potřeby - Lahvárna, Duchcov, Pivnice u Kováře, p. Fořt, Osek, Kadeřnictví Šárka, Hrob, Osek, Bohušovická mlékárna, p. Janurová, Pension Horal, Kosmetické služby, p. Horníková, Osek, WHD spol., s. r. o., Háj u Duchcova, Potraviny Dáša, Osek, p. Radek Ptáčník, Osek, Obchod a servis motorových vozidel a motocyklů, p. Kučera, Osek, Dárkové zboží. P. Erbenová, Duchcov, p. Luboš Lasík, Háj u Duchcova, p. Tomáš Trübeneker, Osek, GUSTO CATERING, s. r. o., p. Burdová, Osek, p. Jaroslav Drbohlav, Duchcov, Tabák, papírnictví, p. Kranerová, Osek. 
Děkujeme take všem pracovníkům DDM, kteří se podíleli na přípravě i hladkém průběhu této akce, dále panu Karlu Francovi za požární dohled, všem vystupujícím a kapele VOICE.
Vendula Váňová

leden - březen 2018 - Judo-mláďata
Od začátku roku 2018 se Judisté SK Judo Teplice z Oseka zúčastnili již sedmi turnajů. Poprali se nejen v ČR, ale i v Německu a na mezinárodním turnaji v Banské Bystrici, kam se sjeli závodníci z dvanácti států Evropy. Naši závodníci předvedli opět skvělé výkony a vybojovali si krásná umístění. 

21. 1. 18 - NEUJAHRSTURNIER FREITAL 
1. místo - Malý David, Šretr Jiří
2. místo - Hanusová Klára, Lastovka Boris

27. 1. 18 - KRAJSKÝ PŘEBOR MLADŠÍHO ŽACTVA 
3. místo - Hanusová Klára

3. 2. 18 - ZIMNÍ TURNAJ MLÁDEŽE - TEPLICE 
1. místo - Landa Vít, Lastovka Boris, Hanus Daniel
2. místo - Šretr Jiří
4. místo - Pitřík Štěpán

10. 2. 18 - GRAND PRIX BANSKÁ BYSTRICA
1. místo - Hanus Daniel
3. místo - Hanusová Klára
5. místo - Lastovka Boris
7. místo - Radoš Jakub

18. 2. 18 - VELKÁ CENA ÚSTÍ NAD LABEM
1. místo - Radoš Jakub, Hanus Daniel
2. místo - Pitřík Štěpán, Šretr Jiří
3. místo - Landa Vít

3. 3. 18 - RIESA STAHL- POKAL - NĚMECKO
1. místo - Hanusová Klára

10. 3. 18 - STIEFELPOKAL DOBELN
1. místo - Lastovka Boris, Malý David
3. místo - Pitřík Štěpán, Šretr Jiří

24. 2. 2018 - Florbal CUP Junior 2018 – 5. ročník
Opět po roce jsme se sešli s neligovými florbalovými týmy z našeho okolí na turnaj pro děti do 10 let. Tentokrát byla naším největším nepřítelem chřipka a té se ubránili jen tři týmy. I přes nemoc se dostavil skoro celý tým z našeho DDM, tým z PRO-AKTIV Bílina a Lovci z Duchcova. Turnaj se tedy změnil spíše v sérii přátelských zápasů a na nejlepší tým čekal smetanový banánovo/čokoládový dort. Hrálo se formou každý s každým a to hned po dvou zápasech. Jedno utkání trvalo vždy 15 minut a vítěz si odnášel dva body. Po třech hodinách zápolení s pouze jednou prohrou vyhrál tým Lovců Duchcov, druhé místo a dvě prohry odnesl tým z PRO-AKTIV Bílina a tři prohry obdrželi naši osečtí. Všem zúčastněným děkuji a snad příště bez chřipek. 
Jan Hrabáč

19. 2. 2018 – 23. 2. 2018 – Jarní příměstský tábor – Po stopách Yettiho
V týdnu od 19. 2. 2018 – 23. 2. 2018 probíhaly v teplickém okrese jarní prázdniny, a tak nastal čas na jarní příměstský tábor. Na 16 holek a kluků s námi strávilo týden zasvěcený výpravě za stvořením z mýtů a legend, za Yettim. První den jsme se všichni seznámili prostřednictvím různých her. Poté každý dobrodruh musel projít nelehkým kurzem „Přežití při střetnutí s Yettim“. Ten obsahoval dovednostní soutěže na rychlost, bystrost a také základní poučení o chování divokého Yettiho. Jako každá správná expedice jsme si vyrobili i svou vlajku, a tak naše výprava mohla začít! Úterní den jsme vyrazili do Teplic na bowling a poté nás čekalo přenocování v domečku, při kterém jsme se vydali po stopách sněžnému muži. Dozvěděli jsme se, kde si Yetti schovává své pamlsky a dokonce jsme ho i zahlédli! Další den jsme navštívili kino Květen v Teplicích, kde jsme zhlédli animovaný film „Sněhová královna: Tajemství ohně a ledu“, který sklidil velký úspěch. Ve čtvrtek jsme jeli řádit do Aquadromu Most, abychom si protáhli svaly a řádně se připravili na poslední den. Protože právě poslední den jsme se vydali do hor na pořádnou túru. Nezastavilo nás ani mrazivé počasí. Poté co jsme slezli kopce, hory, jsme narazili na kutloch samotného Yettiho. Ten střežil svůj poklad, který si pracně nasbíral. Ačkoliv děti věděly, jak na Yettiho vyzrát, byly zpočátku ostýchavé, nakonec však spojily síly a poklad vybojovaly. Smutný sněžný muž s rykem utekl do lesa, kde se skrývá patrně dodnes. Abychom po takové cestě doplnili energii, navštívili jsme kavárnu Piccolo v sedmém paneláku a dali jsme si výbornou horkou čokoládu. Děti nás poté odpoledne opouštěly s úsměvem na tvářích a podle toho jsme usoudili, že jsou spokojené tak jako my. Touto cestou také děkuji svým kolegyním Janě Hurychové a Vendule Váňové, které mi s celým táborem velice pomohli. 
Linda Sobotková 

9. 2. 2018 – 10. 2. 2018 – Mažoretkovská noc
Už podruhé v řadě jsme se rozhodli uspořádat akci „Mažoretkovská noc“. Tato akce je pouze pro účastnice ZÚ Mažoretky a slouží ke stmelení kolektivu i hlubšímu rozvoji dovedností s hůlkou a synchronizaci pohybů. Chřipkové řádění v okolí si však vybralo svou daň, a tak z původně 9 děvčátek dorazilo pouze 5. Ani tento nízký počet však neovlivnil program, který byl nabitý nejen pohybem, ale i hrami a dívky si dokonce vyzkoušely tvoření vlastní sestavy na část písně. Již tradičně jsme usínaly za zvuků pohádky znavené předchozím řáděním. Doufám, že příští spaní se sejdeme již ve větším počtu, ačkoliv my jsme si to s holkami náramně užily i tak a po výborné snídani jsme vyrazily všechny zvesela domů.
Jana Hurychová

2. 2. 2018 – Pololetky s DDM – Plavání v Aquadromu Most
Na 19 kluků a holek se rozhodlo nesedět doma a vydalo se s námi o pololetních prázdninách plavat do zrekonstruovaného bazénu v Mostě. Děti si tak mohly vyzkoušet rychlejší tobogány s novými efekty a zažít tak úplně jiný požitek s jízdy. S novou půlhodinou zdarma navíc jsme si tak užili 2,5 hodinového vodního řádění dosyta. Než jsme vyrazili směrem k domovu, zpucovali jsme domácí svačiny, avšak takový energetický výdej, který děti nechaly v bazéně, si žádal ještě návštěvu nedalekého McDonaldu. S nacpanými bříšky jsme se poté dovalili na vlak, který nás dovezl na horní osecké nádraží, kde již čekali rodiče.
Vendula Váňová

2. 2. 2018 – Pololetky s DDM – Lasergame Most
Již třetím rokem jezdíme na lasergame a stále více a více mě děti překvapují. Skutečně zuřivé přestřelky předvedla v pátek 2. února (o pololetních prázdninách) skupina sedmnácti kluků a holek. Většina z nich s námi nejela poprvé a je to znát, protože z některých šel v aréně doslova strach. Zvyšovala se přesnost, rychlost reakce i taktické dovednosti a to vše v zběsilém tempu hry všichni proti všem. Jsem zvědav, čím mě překvapí příště a jestli jim budu vůbec ještě stačit…
Jan Hrabáč

24. 1. 2018 – Duchcovský skřivánek
Předposlední středu v lednu jsme se vydali v rámci kroužku kytar na pěveckou soutěž Duchcovský skřivánek, která se konala v tamním kulturním domě. Ač jsme z Oseka vyrazily čtyři slečny, nervóza snad udělala své a bolavé bříško nedovolilo jedné z nás vystoupit. A tak jsme měly své zpěvačky pouze v nejstarší kategorii. Obě kytaristky skvěle zazpívaly i zahrály a dostaly se tak na bedny vítězů. Gratulujeme tak Tereze Matúšové k 1. místu a Anetě Jandošové k 2. místu. 

Vendula Váňová

20. 1. 2018 – Dance Cup 2018 – 16. ročník
Mrazivé ráno přivítalo na 464 soutěžících v 4 věkových kategoriích. Vystupující se k nám sjeli z blízkého i širšího okolí, a tak se nám představili tanečníci z Duchcova, Teplic, Mostu, ale i Klášterce nad Ohří, Růžové u Děčína a dalekého Frýdlantu. Soutěžící přijeli často podpořit rodiče, prarodiče i kamarádi, a tak se během dne prostřídalo v hledišti přes 300 diváků. Od 9. hodiny začala smršť tanečních stylů, k vidění byl již tradiční street, aerobik, zumba, mažoretky, pom-pomy, ale také balet, scénický tanec, country a clogging. Porota ve složení Vendula Váňová, Hana Bittersmannová, Ágnes Rybínová a Ondřej Kysilka měla nelehký úkol, protože všechna vystoupení měla vysokou úroveň a tanečníci byli velmi šikovní. Nakonec však přeci jen došla ke shodě a všechny poháry i medaile byly snad spravedlivě rozdány. 

Vendula Váňová

5. 1. 2018 – 6. 1. 2018 – Půlnoční florbal I.
Začátek nového roku v domečku začíná již pár let stejně. Půlnočním florbalem. Tentokrát se kluci (letos bohužel bez dívek) sešli na spaní z 5. na 6. ledna. Noc naplňují florbalem prostoupené hry, soutěže a aktivity. Letos okořeněné ještě detektivní a strategickou hrou. Jako vždy noc ukončuje zápas v tělocvičně osvícené pouze pomocí lightsticků-svítících náramků, kdy se nejen hraje, ale občas se unese nějaký ten hráč či na někom přistane mokrý ručník. Obdobná akce pro starší je přesunuta na konec března či začátek dubna.

Jan Hrabáč

9. 12. – 10. 12. 2017 a 16. 12. – 17. 12. 2017 – Vánoční tradice – prodejní výstava, tvořivá dílna
Jako každý rok se dva víkendy před Štědrým dnem konaly Vánoční tradice, které i ty největší mrzouty naladily na vánoční notu. Opět jsme do prodeje zařadili výrobky dětí i dospělých z keramických kroužků. Některé výrobky potrápily fantazii prodávajících i kupujících. Z keramických výrobků se nejvíce prodávaly svítící koule a betlémy. A co by to bylo za Vánoce bez perníkových chaloupek a adventních věnců? I ty mizely rychle a na sklonku dne již zelo jejich místo prázdnotou. Z pedigu jsme letos nabídli, jak perníkové, tak i keramické kužele. Pro děti byly připraveny perníkové dílny. Děkujeme všem, kteří si zakoupili naše výrobky a podpořili tím činnost našeho “Domečku”. Jana Hurychová

2. 12. 2017– Z pekla zpátky na svět
Dne 2. 12. 2017 se v KD Stropník konala, jako již každoročně, mikulášská nadílka, která byla letos oděna do nového kabátu a s tím přišel i netradiční název akce Z PEKLA ZPÁTKY NA SVĚT. Pro děti byly připraveny ďábelské soutěže, ve kterých mohly vyzkoušet své dovednosti a porazit tým čertů. Součástí programu byla i pohybová soutěž, při které si všichni protáhli nohy a vytančili si sladkost. Za každou splněnou soutěž stoupaly děti z pekla blíže k zemi, a protože všechny disciplíny byly splněny řádně, dostaly se děti se zpátky na svět. Právě cesta z “Pekla” na svět byla pro děti obrovským zážitkem, kdy procházely chodbami, které byly osvětlené pouze světelnými tyčinkami, na podiu, kde na ně čekala pravá jarní louka. Po rozevření opony již na ně v sále čekal Mikuláš s anděly. Každé z dětí si za říkánku či písničku odneslo balíček s balónkem. Nakonec tak peklo ostrouhalo a všichni odcházeli spokojeně domů. Na závěr bych ještě ráda poděkovala celému realizačnímu týmu, který s akcí pomáhal. Jana Hurychová

25. 11. 2017– Pekařská dílna – zdobení vánočních perníkových chaloupek 
Celý listopad voněl náš “Domeček” vůní perníku, kdy všichni, kdo měli ruce a nohy, pekli střechy, podlážky a boky, a tak se 25. 11. 2017 mohlo konat již tradiční zdobení perníkových chaloupek. Ve dvou dílnách se u nás vystřídalo 60 účatníků a nepřišly mezi nás jen děti, ale i dospělí, kteří take pustili uzdu fantazii a tvořili tak krásně zasněžené chaloupky. Po celou dobu panovala výborná vánoční atmosféra, kterou vykouzlil nejen první sníh za okny, ale i vánoční koledy linoucí se chodbami. Akce se dle nás vydařila a každý domů odcházel s krásně nazdobenou chaloupkou. Touto cestou bych chtěla poděkovat svým kolegyním Vendulce Váňové a Alence Horákové, které mi s akcí pomohly. Jana Hurychová

25. 11. 2017– NERF ARÉNA Osek – 1. kolo
V sobotu 25. 11. 2017 se v DDM Osek konalo první kolo osecké NERF ARÉNY. Skoro dvacet borců z Oseka a okolí se utkalo v první veřejné hře. Někteří to měli v malíčku z kroužku NERFek a ostatní si rychle zvykli. Do finálových kol se probojovalo přes půlku střelců, ale na stupně vítězů se jich mohlo dostat jen šest. Ze starší kategorie to byl nakonec Petr Trägner na prvním místě, Ondřej Hanke na druhém a Jindřich Šátek na třetím. Za mladší kategorii poté Lukáš Mentlík na prvním místě, Radek Goga na druhém a Petr Jelen na místě třetím. Vítězům gratulujeme a zúčastněným děkujeme. Další kolo osecké NERF ARENY připravujeme na březen 2018 a už se na vás těšíme. Jan Hrabáč

JUDO – mláďata - DDM Osek a SK Judo Teplice – září-listopad 2017
Od začátku školního roku se Judisté SK Judo Teplice, kteří pravidelně navštěvují tréninky v Oseku i Teplicích, poprali na šesti turnajích. 
Některé děti byli i na týdenním letním soustředění, kde se věnovali judu, kondici, technice, fyzickým testům, ale i relaxaci. Poctivá příprava je na výsledcích vždy znát.
Zatím největšího úspěchu dosáhla Klára Hanusová, která se prvním rokem pere v mladších žákyních a poprvé zápasila na PŘEBORU ČESKÉ REPUBLIKY, kde si ve své kategorii do 28kg vybojovala 2. místo.

30.9.17 - JUDO POKALTURNIER LAUCHHAMMER
SK Judo Teplice - 1. místo v pořadí klubů
1. místo - František Kohout
2. místo - Štěpán Pitřík, Radoš Jakub

7.10.17 - ČESKÝ POHÁR TEPLICE
2. místo - Klára Hanusová

14.10.17 - JUNIOR CUP TEPLICE
1. místo mezi kluby - SK Judo Teplice
1. místo - Hanus Daniel, Malý David, Jakub Radoš, Ríša Hrbáček, Klára Hanusová
2. místo - Štěpán Pitřík, Jan Koldus, Vít Landa
3. místo - Marcel Skýva

4.11.17 - VELKÁ CENA LOUNY
1. místo - Štěpán Pitřík
2. místo - Vít Landa
4. místo - Jiří Šretr

11.11.17 - PŘEBOR ČESKÉ REPUBLIKY 
2. místo - Klára Hanusová

18.11.17 - NĚMECKO - KAMENZ
2. místo - Radoš Jakub

Fotbalová přípravka – mladší – říjen-listopad 2017
Družstvo fotbalové minipřípravky v měsíci listopad přijalo pozvání na dva turnaje a jeden přátelský zápas. První turnaj se uskutečnil v Mostě v hale Albrechtické, kde nastoupil fotbalový ročník 2010 a mladší. Na turnaji jsme hráli celkem čtyři utkání, při kterých hráči zužitkovali, co se na trénincích naučili a sehráli vyrovnané zápasy. Na konci turnaje všechny zúčastněné týmy za své výkony a góly dostaly sladkou odměnu.
Druhý turnaj se uskutečnil v Meziboří, kde nastoupil fotbalový ročník 2011 a mladší. Turnaje se zúčastnilo osm družstev, kdy pořadatel turnaje rozlosoval dvě skupiny po čtyřech týmech. Ve skupině „A“ jsme skončili na druhém místě a postoupili do boje o medaile. Nakonec jsme na turnaji obsadili nepopulární „bramborové“ krásné čtvrté místo.
K přátelskému zápasu jsme vyrazili do Mostu do haly Albrechtické, kde jsme sehráli na dvouch hracích plochách přátelské utkání s Mosteckým FK. Hrací čas byl 6 x10minut, kdy počet hráčů na hřišti byl 3 na 3. Hrálo se bez brankářů a tak padalo na obouch stranách spoustu gólů. Děkujeme hráčům za reprezentaci a rodičům za fandění a podporu.

Turnaj v Mostě
Sestava: R. Kindl, F. Hurych, P. Hurych, J. Hasso, M. Černohorský, A. Malík, D. Tošner,
P. Štainz, L. Račkovič, V. Průša

Turnaj v Meziboří - týmy Meziboří „A“„B“, Ervěnice „A“„B“, Košťany, Most, Chomutov, Osek
Sestava: R. Tallowitz, F. Hurych, T. Hříbal, S. Kastl, J. Kubrycht, M. Hamsa,
Branky: 4x T. Hříbal, 3x S. Kastl, 1x F. Hurych

Přátelské utkání v Mostě
Sestava: F. Hurych, P. Hurych, J. Hasso, M. Černohorský, D. Tošner,
P. Štainz, L. Račkovič, V. Průša, T. Hříbal
Branky: 26x M. Černohorský, 23x D. Tošner, 16x J. Hasso, 2x V. Průša, 11x L. Račkovič, 
10x T. Hříbal, 7x P. Štainz, 4x P. Hurych, 5x F. Hurych

Trenéři: P. Košťál, M. Hereit
Vedoucí: M. Slavík

Mladší žáci – oddíl kopané – říjen-listopad 2017
Mladší žáci až v posledním podzimním kole ukončili dlouhou šňůru pěti zápasů bez výhry a rozloučili se s podzimem vysokou výhrou. Nyní již pomalu začíná zimní příprava, kde se více soustředíme na fyzičku i techniku a v rámci které nás čekají po novém roce jeden až dva halové turnaje.
Odehraná utkání
Osek – Dubí 0:2 ( 0:0 )
Sestava: Hyneš – Müller, Šmejkal, Váňa, Štiller, Randáček, Charvát, Málek, Nový, Čarady
Osek – Hrobčice 3:8 ( 2:4 )
Branky: Charvát 3
Sestava: Nový (Hyneš) – V. Knor, Šmejkal, Váňa, A. Knor, Linhart, Charvát, Randáček, Müller, Čarady, Hříbal, Málek, Mašek, Štiller
Osek – Novosedlice 10:2 ( 6:1 )
Branky: Randáček 4, Málek 2, A. Knor, Charvát, Linhart, Štiller
Sestava: Hyneš (Nový) – Müller, Šmejkal, V. Knor, Linhart, A. Knor, Charvát, Randáček, Váňa, Hříbal, Málek, Mašek, Štiller

Tabulka po podzimní části
# Tým Skóre Body
1. Modlany 94:22 33
2. Hrobčice 71:18 28
3. Proboštov 72:36 25
4. 1.FC Dubí 44:23 25
5. Bílina „B“ 48:30 25
6. Bílina/Duchcov 46:43 22
7. Srbice 59:37 14
8. Baník Osek 48:64 14
9. Trnovany 34:98 6
10. Novosedlice 21:166 0

Trenéři: Dragoun, Váňa
19. 11. 2017 Hliněná “nedělní” dílna II.
I přes vytrvalý déšť se sešlo v nedělní dílně 6 “dospěláků” a 6 dětí a co je nám trošku líto, že se k nám všichni vypravili z okolních měst např. z Teplic, Mostu, Lomu a Litvínova, ale nikdo z Oseka. Tvoření v našem keramickém ateliéru se již neslo zcela v duchu blížících se Vánoc. A tak v sušárně přibyly vánoční ozdoby i vánoční dárky, které jistě udělají někomu radost. Na další hliněnou dílnu se můžete těšit po novém roce 21. ledna 2018. Pokud do té doby nevydrží vaše ruce bez tvoření, můžete navštětvovat naši keramickou dílnu každý čtvrtek od 16.00 do 18.00 hodin. 
Vendula Váňová

18. 11. 2017 Tvořivá dílna I. – pletení z pedigu
Podmračená listopadová sobota patřila v našem “domečku” opět pletení z pedigu, a protože se sešly zkušenější pletařky, mohla si každá z nich udělat rozdílný výrobek. A tak vznikaly pod hbitými prsty nejen ošatky různých velikostí, ale take box na kapesníky, či vánoční stromeček na ozdobu. A že tvořit z pedigu zvládne úplně každý? U nás si upletla košík i 6 letá šikulka. Tak neváhejte a příště doražte mezi nás i se svými dětmi, a pokud si přece jen netroufnou na pletení, bude pro ně připravená jiná aktivita a vy si můžete zatím vyrobit doplněk do domácnosti. 
Další pletení z pedigu bude opět 17. března 2018.
Vendula Váňová

18. 11. 2017 Florbal CUP Osek 2017 – 6. ročník
V sobotu 18. 11. pořádal DDM Osek turnaj ve florbalu. V ZŠ Hrdlovská se sešlo na 5 týmů. Osek na turnaji reprezentoval domečkovský tým Florbalu IV. Cíle turnaje, tedy porovnání sil, sblížení hráčů tohoto sportu a výměna zkušeností hráčů i trenérů, bylo jistě dosaženo. První místo opět vyhráli Bivojové a ihned na stupni pod nimi B tým z TJ Sokol Bílina. Pokud ze zbývajících týmů (TJ Sokol A, Lovci Duchcov, Jokers Osek), tak po zapojení trošky „kdyby“, jim všem patří třetí místo. Všem zúčastněným děkujeme, vítězům gratulujeme a již se těšíme na další shledání v únoru. Tentokrát s kategorií do 10 let.
Jan Hrabáč

11. 11. 2017 – Maškarní bál pro mrňata – Ledové království 
Dne 11. 11. 2017 se v Kulturním domě Stropník uskutečnil již tradiční Podzimní maškarní bál pro mrňata. Nejen s dětmi, ale i jejich rodiči a dalšími příbuznými jsme se podívali do Ledového Království Arendelle. Ano, již podle názvu Vám musí být jasné, že se na tomto bále objevila královna Elsa společně s princeznou Annou, které prováděly děti celým odpolednem. Velmi potěšení jsme byli z vysoké návštěvnosti, která neměla v posledních letech obdoby. V maskách přišlo 55 dětí, a tak se náš královský bál rozšířil o princezny, víly, piráty, andílky, kočičky a další krásné masky. Děti měly možnost si zasoutěžit za bonbónky a později si zařádit na párty v čele se sobem Svenem a sněhulákem Olafem. Když se naše dětičky dostatečně vyřádily, přišlo na řadu vyhodnocování. Jako vždy se losovali do poroty i rodiče. I přesto, že to bylo opravdu těžké, se nakonec porota shodla. Na 3. místě se umístil Matěj Řehák (Vánoční skřítek), na 2. místě Jiří Bauer (kominík) a na krásném 1. místě Dominika Stašková (Pipi Dlouhá Punčocha). Nejen děti na prvních třech místech si odnesly dárečky v podobě dortu a hračky, ale i ostatní dostaly nějakou tu maličkost. Touto cestou bych chtěla poděkovat všem interním i externím pracovníkům za přípravu a realizaci akce. Velké díky také patří našim praktikantům.
Linda Sobotková

4. 11. 2017 – Florbal Helloween CUP 2017
V sobotu 4. 11. 2017 proběhl v Bílině florbalový turnaj pořádaný PRO-AKTIV Bílina. Turnaj byl pořádaný pro ročníky elévů, tedy náš Florbal II. Za Osek vyjelo bojovat 9 borců. V poli hrál M. Šulgan, M. Kulich, M. Kozák, A. Buřt, F. Průša, D. Smutný, M. Kreibich, Š. Braune a v bráně nás hájil D. Kosterhon. První nás potkal souboj s Lovci Duchcov, který vnímáme jako derby dvou sousedů. Tentokrát jsme si odnesli remízu 1:1. Z dalšího zápasu s Bílinou „B“ jsme si odnesli těsné vítězství 2:1. Po těchto dvou zápasech bylo jasné, že o první dvě pozice turnaje se s náskokem nad zbytkem týmů utkají „Áčkové“ týmy z Bivoje Litvínov a z PRO-AKTIV Bílina. Pro nás ostatní zbyla bitva o třetí kovovou pozici. A tak se Osečtí s vervou vrhli do posledního zápasu s týmem „B“ Bivoj a ještě v polovině hrací doby vedli 2:1. Bohužel ihned na to přišlo vyrovnání na 2:2 a tento stav zůstal neměnný až do poslední třetiny zápasu. Během několika vteřin se v rychlých akcích vystřídaly oba týmy a brankový stav byl 3:3. Tým Bivoj „B“ však nevydržel soustavný tlak a v posledních dvou minutách tak podlehl 5:3. Čímž klukům gratuluji k vybojovanému třetímu místu. 
Trenér: Jan Hrabáč

29. 10. 2017 – Kdo se bojí aneb večer duchů a strašidel
Poslední říjnová neděle již tradičně patří akci „Kdo se bojí“. Letos jsme ji však oblékli do zbrusu nového kabátu a přichystali strašidelné soutěže i stezku po městě. I přes nepřízeň počasí, byl to ten víkend, kdy se Českem prohnala větrná smršť, přišlo na 50 odvážných dětí i se svými rodiči, aby se vydaly na dobrodružnou cestu od parku ve Vilové ulici, ke koupališti, Tovární ulicí ke klášteru a setmělým nádvořím do Dolnonádražní a k nám do DDM. Kdo měl pro strach uděláno, mohl projít i strašidelnou stezkou. V cíli na všechny čekala medaile a sladká odměna. Pro zahřátí uvařil ZÚ Zálesák na ohni pravou kotlíkovou kuřecí polévku, která byla naprosto vynikající. Všichni účastníci se také mohli prolít horkým čajem a roztát u videoprojekce pohádky. Poté, co všichni prošli cílem, následovala v prostorách tělocvičny světelná show. Vzhledem k větrnému počasí se pouštění lampionů nekonalo, přesto doufáme, že se akce líbila a těšíme se na její opakování. Doufáme, že již s mnohem lepším počasím. Děkujeme všem, kteří se nezalekli a vydali se s námi do toho nečasu.
Vendula Váňová

27. 10. 2017 – Podzimní LASER GAME Most 
Patnáct bijců z Oseka a okolí se o podzimních prázdninách vydalo do mostecké laserarény. Rozdělili jsme se podle věku na dvě party a v šesti utkáních poměřili své síly. Při každé návštěvě objevíme nové a nové talenty na tuto netradiční hru. Další souboj nás čeká už o pololetních prázdninách, tak se nezapomeňte včas přihlásit. 
Jan Hrabáč

26. 10. 2017 – Podzimní prázdniny v DDM
První prázdninový den patřil tvoření a sportování a strávilo ho s námi 15 školáků i předškoláků. Děti si vystřídaly ve třech dílnách, kde si vyráběly tematické dekorace k blížícímu se Halloweenu. Vyzkoušely si taky enkaustiku a glazování keramiky. Po výborném obědě následoval chvíli polední klid a pak již sportovní odpoledne. Děti si tak protáhly těla při různých typech hry na babu, míčovkách a na závěr si vyzkoušely i populární hru NERF. 
Vendula Váňová

26. 10. 2017 – Podzimní koupání – Aquacentrum Teplice
První podzimí prázdninový den jsme s 23 dětmi vyrazili do Aquacentra v Teplicích. Vodních hrátek jsme si užívali celé dvě hodiny. Nejvíce se dětem líbila jízda na tobogánu, kde řádili i s naším vedoucím Péťou S. Méně zdatní plavci se vyřádili v brouzdališti. Po dopoledni stráveném v bazéně nám pořádně vyhládlo,a tak jsme se šli posílit do McDonaldu, kde jsme doplnili své síly. Děti si výlet podle ohlasů náramně užily a za to jsme moc rádi. 
Jana Hurychová

22. 10. 2017 Hliněná “nedělní” dílna I.
Slunečná neděle úplně vybízela k tomu vstát a tvořit, a tak se u nás v keramické dílně vystřídalo 15 velkých i malých keramiků. Ačkoliv je za okny podzim jako malovaný, pod rukama již vznikaly vánoční dárky, ale také ozdoby a svícny. Celé dopoledne se neslo ve velmi příjemné tvořivé náladě. Další dílna se bude konat opět v neděli 19. listopadu a jestli se vám nechce čekat tak dlouho, máme pro vás nově otevřenou keramickou dílnu každý čtvrtek od 16.00 hod. do 18.00 hod. Tak se přijďte odreagovat a popustit úzdu své fantazii.

20. 10. – 21. 10. 2017 - Mažoretkovská noc
Z 20. 10. na 21. 10 jsme uspořádali pro ZÚ Mažoretky – spinkání u nás v DDM. Akce proběhla především kvůli stmelení kolektivu, aby nové dívky, které začaly, navštěvovat náš ZÚ měly možnost lépe poznat své nové kamarádky. Pro děvčata byl připravený bohatý program plný soutěží. Nesměl chybět samozřejmě večerní trénink, kde děvčata sama vymyslela svou choreografii na vybranou písničku. Ráno jsme si pochutnali na společné snídani a rozešli se do svých domovů. Touto cestou bych chtěla, poděkovat za pomoc své instruktorce Danče Kastnerové a své kolegyni Lindě Sobotkové, která se nám postarala o stravu. 

6. 10. – 7. 10. 2017 - Postýlkové dobrodružství Cesta - do Země snů
Druhý říjnový víkend jsme opět trávili v našem „domečku“. Tentokrát jsme akci zacílili na mladší děti, a tak tu s námi spinkaly dokonce 4leté a 5leté. Celkem se sešlo 15 dobrodruhů, kteří se nebáli podstoupit těžké zkoušky proto, aby našli své sny, které jim někdo ukradl. Protože snová země, je místem fantazie a to důležité oči nevidí, museli se naši cestovatelé spolehnout na hmat, čich a sluch. Za každý splněný úkol získali část hádanky, která je po složení a vyřešení navedla k dalšímu místu. Sny byly nakonec uvězněné v keramickém ateliéru, který byl osvícen pouze svíčkami, a tak se děti i trochu bály a užily si závěr hry o to více. Za vysvobození snů děti získaly i sladkou odměnu, kterou s chutí zdlábly u filmu V peřině ze svých spacáků. Ráno po snídani a úklidu jsme si stihli zahrát ještě pohybové hry Ocásky a Sochy, které děti řádně probudily a zabavily do příchodu rodičů. 

29. 9. – 30. 9. 2017 - Noční hrátky se zvířátky
Poslední zářijový víkend patřil v „Domečku“ dětem a zvířátkům. Na 25 účastníků se přišlo pomazlit s našimi chlupáči. Po seznamovacích hrách následovalo rozdělení do dvou skupin. Jedna skupina se věnovala plnění úkolů a druhá poté zvířátkům v učebně číslo 9. Po večeři se skupiny obrátily. Pak již přišla na řadu osobní hygiena a pohádka. Děti však ještě před spaním chvíli pozorovaly noční ruch u zvířat a až poté usnuly ve svých spacácích. Ráno se snídalo, uklízelo a samozřejmě loučilo i s mazlíčky. Následovalo tak poslední poňuchňání a hurá domů.

23. 9. 2017 – Nudit se, to vadí!
Předposlední zářijovou sobotu se sešly na louce u DDM organizace nabízející volnočasové aktivity pro děti i dospělé v Oseku. K vidění tu kromě našeho “domečku” byli také hasiči, Sokol, TJ Baník s oddíly fotbalistů a lyžařů, lyžaři skokani a také Společenské centrum Osek. Návštěvníci tak mohli zjistit informace o jednotlivých aktivitách, projít si všechny učebny domu dětí a také si odpočinout při poslechu skupiny Voice. Děti mohly vyzkoušet různé nafukovací atrakce, či se přilepit skokem na zeď. K příjemné atmosféře akce přispěl i stánek s občerstvením, kde nechyběly domácí langoše, zmrzlina či ledová tříšť. Akci navštívilo několik desítek rodin a my se již těšíme na příští rok na její zopakování. 

13. – 14. 9. 2017 – Sbírka pro nevidomé „Světluška“
Jako každý rok jsme se rozhodli připojit ke sbírce „Světluška“ na pomoc nevidomým lidem. Dva zářijové dny jste tak mohli po Oseku potkávat dvojice, které se skládali ze zaměstnanců DDM Osek a žáků 8. a 9. tříd ZŠ Osek. Kromě tradičních přívěsků na klíče jste mohli nově přispět koupí peněženky, kartáčků na zuby, tykadel či propisek. Celkově se prodejem sbírkových předmětů vybralo skvělých 9.450 Kč. Děkujeme všem, kteří se podíleli na samotné akci i těm kteří přispěli do “světluščích” kasiček. 

21. 8. – 27. 8. 2017 - Fotbalové soustředění – Fotbalová přípravka-mladší, starší a mladší žáci
V pondělí 21. 8. jsme odjeli se všemi mládežnickými družstvy na týdenní soustředění na Nové Město, kde jsme našli azyl na Osecké chatě. Kluci trénovali každý den dvoufázově dopoledne a odpoledne. Po večerech děti vyplnily svůj volný čas hraním deskových her nebo hrami na přilehlém betonovém hřišti. Herní přípravu družstva absolvovala na městském sportovním stadionu v Oseku, kam jsme náhradní autobusovou dopravou jezdili v úterý, čtvrtek a sobotu. Sobotní odpoledne si děti navíc zpestřily povzbuzováním nejen svých trenérů, ale celého mužstva dospělých při prvním utkání sezóny, při kterém svými hlasivkami a bubnováním vytvořily parádní fotbalovou atmosféru. Zbylé dny v týdnu byly zaměřené na kondiční přípravu, která probíhala v okolí Osecké chaty. V rámci kondičního tréninku byl zahrnut i výšlap po sjezdovce na Bouřňáku. Závěrem patří naše poděkování městu Osek za finanční příspěvek, Martině Knorové a restauraci Horal za připravené výborné pokrmy a manželům Račkovičovým za jejich příspěvek v podobě špekáčků, které jsme si u chaty s velkou radostí a chutí opekli.

21. 8. – 25. 8. 2017 - Kytarové soustředění na Osecké chatě
Na 11 hudebníků se rozhodlo strávit konec prázdnin s námi na Osecké chatě na Novém Městě. První den jsme se seznámili a řekli si, co nás všechno čeká, abychom se mohli vrhnout do práce. Další den si děti zopakovaly základy hudební nauky potřebnou k tvoření akordů a transpozici, a také si vyzkoušely muzikoterapii, kterou si všichni náramně užili. Abychom si protáhli nohy od všeho toho sezení u kytar, vyšli jsme si i na procházku k větrným elektrárnám na vrchu Tří pánů a opekli si buřty na ohni. Také si všichni vyzkoušeli zpěv na mikrofon. Pro mnohé to byla úplně první zkušenost. Poslední dny jsme pilovali písně na vystoupení. Zde je nutné říci, že sehrát 11 nástrojů od kytar, fléten až po ty rytmické, není vůbec jednoduché, ale děti to zvládly bravurně. Doufáme, že se všem soustředění líbilo a my již chystáme další ročník.
Mgr. Vendula Váňová, hlavní vedoucí KS

21. 8. – 25. 8. 2017 – 5. letní příměstský tábor – Čtvero ročních období
Předposlední prázdninový týden nás čekal poslední příměstský tábor s názvem Čtvero ročních období. První den po uvedení do celotáborového programu se děti seznámily a začalo nám jaro a s ním i Velikonoční dílničky. Po dílničkách jsme se s dětmi vydali na vynikající zmrzlinu a do 3D Bludiště. V úterý a ve středu nás čekaly letní výlety - Jungle Aréna, kde jsme společně řádili na autíčkách i skluzavkách a Aquadrom v Mostě. Po těchto aktivitách jsme stihli navštívit i Mc Donald. Čtvrtý den k nám přišel podzim, který jsme si užili oslavováním Halloweenských svátků a Bowlingem v Teplicích. V pátek k nám přišel Ježíšek společně se zimním obdobím. S dětmi jsme si užili sváteční snídani a rozdali si malé dárečky, které na nás čekaly pod stromečkem. S plnými bříšky jsme se po snídani svezli autobusem až k teplickému kinu. Premiere Cinemas nám nadělila film Já, padouch 3, u kterého se bavily nejen děti. Cestou z kina jsme se v autobuse rozloučili a děti spokojeně zamířily domů. Touto cestou bych ráda poděkovala svým kolegům Janče Hurychové a Jakubovi Machovi za pomoc s realizací.
Linda Sobotková, hlavní vedoucí 5. LPT

30. 7. – 12. 8. 2017 - LDT Sloup v Čechách – Tenkrát na západě
Na přelomu měsíce července a srpna jsme se opět vydali do Sloupu v Čechách – rekreační středisko Oáza. LDT jsme pojmenovali Tenkrát na Západě – BANG! BANG! A opravdu se každý den ozývalo ničivé BANG! Jak už název vypovídá, celotáborovou hru jsme pojali jako kovbojové, bandité, jak se komu zlíbilo. Městu Sloup City vládla nově dosazená šerifka, proti které stálo celé město. Nikdo se nechtěl smířit s novým šerifem, hlavně proto, že to byla jen ženská. Čtyři bandy nebojovali jen se šerifkou, bojovali především mezi sebou, a usilovali o zlatý poklad, který byl ukrytý v horách. Hry zaměřené na divoký západ byly doplněny známými hrami, které se hrají už několik let, a děti to stále baví. Každý večer se hrála karetní hra BANG!, díky které boj mezi bandami sílil, a kdo se dobře nebránil, přišel o životy. Naštěstí vše dobře dopadlo, a všechny bandy si došly pro svůj zlatý poklad.  Celotáborovou hru doplňovaly tematické scénky, aby se dětem přiblížil samotný děj. V těchto scénkách hráli samotní vedoucí a praktikantky a já jim vřele děkuji za to, jak se úkolu zhostili.
Kromě aktivit v táboře a v lese jsme se chodili koupat do místního rybníku. Navštívili jsme jeskyně a podnikli několikrát procházku do města. Opékali jsme buřty, zpívali u ohně, tančili na diskotéce a soutěžili o nejlepší táborový manželský pár. Dokonce k nám zavítala i oblíbená Partička. Myslím, že budu mluvit za všechny, když řeknu, že se nám povedlo zorganizovat program tak, aby se líbil dětem, ale i nám. A o to více jsme si ho dokázali užít. 
Na závěr bych chtěla poděkovat všem vedoucím, paní zdravotnici a praktikantkám, kteří svou práci odvedli opravdu znamenitě, i přesto, že někteří byli vůbec poprvé na táboře. Je mi ctí pracovat s lidmi jako jsou oni, protože jsou srdcem tábora a já jsem nesmírně šťastná, že právě je můžu nazývat přáteli. Děkuji. Tak zase za rok  
Vaše šerifka Věra Lesayová 

31. 7. – 4. 8. 2017 – 3. letní příměstský tábor – Co se děje v trávě
Na 3. LPT s názvem „Co se děje v trávě“ jsme s dětmi jezdili na výlety, které byly soustředěny k tématu zvířátka a příroda. Byli jsme v ZOO parku v Chomutově, BIO parku v Teplicích. Tři dny jsme se byli koupat, a to v Aquadromu v Mostě a na přírodním koupališti v Křižanově. Celý tábor probíhala soutěž zaměřená na přírodu a končila hledání pokladu. Děti si odnesly pamětní listy a drobné dárky za vyhodnocení celotáborové soutěže. Touto cestou bych chtěla poděkovat vedoucím Martinovi Košťálovi a Veronice Poulové za jejich péči o děti.
Bohuslava Moszová, DiS., hlavní vedoucí 3. LPT

14. 7. – 23. 7. 2017 – ITÁLIE – Rosolina Mare
Rok se s rokem sešel a my jsme opět vyrazili za sluníčkem a slanou vodou. Už potřetí jsme se rozjeli do Itálie, Rosolina Mare - residence La Pigna. Příjemné a klidné letovisko leží 70 km jižně od Benátek v blízkosti přírodní chráněné rezervace. Každý z účastníků zde mohl využít po svém vše z široké nabídky různorodých sportovních i kulturních prázdninových služeb. Ve večerních hodinách se hlavní třída Rosoliny Mare proměnila v jednu velkou promenádu s pestrou paletou zábavy. Relaxaci, pohodu a skvělé koupání jsme si užili na krásných písečných plážích. Ubytování bylo v útulném apartmánu s klimatizací, kde každá rodina měla svůj vlastní byt. Stravování bylo zajištěno formou polopenze, všichni byli spokojeni a my posíláme paním kuchařkám velkou jedničku s hvězdičkou. Někteří z nás podnikli celodenní výlet do Benátek, kdy autobusem odjeli do města Chioggy, odkud dále pluli lodí do vzdálených Benátek. Po prohlídce náměstí svatého Marka absolvovali následnou prohlídku města s památkami a výkladem, mohli využít romantické projížďky gondolou. Na další výlet jsme vyjeli všichni do nedalekého rybářského města Chiogga, které je známé jako malé Benátky. Město je propletené mnoha kanály a mosty, říká se mu také město kostelů. O zdejších obyvatelích se říká, že se při hádkách hned dávají do rvačky a o facky prý tu není nouze. Během celého pobytu jsme ochutnali pravé italské cappuccino, pravou italskou pizzu a výbornou zmrzlinu. Věřím, že si každý od moře odvezl spoustu příjemných a nezapomenutelných zážitků, a že snad někdy příště někteří s námi rádi vyrazí na další mořskou výpravu. Malý bílý oblázek nebo krásná mušlička nám budou připomínat prázdniny plné sluníčka, slané vody a italského dobrodružství. Všem přeji hodně krásných a pohodových dní, dětem hezký zbytek prázdnin a někdy příště zase na shledanou. Hana Poulová, DiS., vedoucí pobytu

10. 7. – 14. 7. 2017 – 1. letní příměstský tábor – Dobrodružství s taťkou Šmoulou
V týdnu od 10. 7. 2017 – 14. 7. 2017 probíhal v DDM 1. LPT – Dobrodružství s taťkou Šmoulou. Tábor s námi absolvovalo 29 dětí. Pro děti byl naplánovaný týden plný zábavy a výletů. Jako na potvoru se nám nevydařilo počasí, což nás, ale neodradilo. První den po zahrání pár seznamovacích her a uvedení do celotáborové hry, jsme se vydali podle indícií od šmouly Koumáka do 3D bludiště a na zmrzlinu. Pro odvážné děti, které věděly, že bez rodičů vydrží přes noc, bylo připraveno v DDM přespávání. Přes noc s námi zůstalo 15 dětí, se kterými jsme si udělali táborák a zahráli na kytaru. Ráno jsme společně i s ostatními dětmi vyrazily do Děčínské ZOO a Aquaria. Ve středu nás čekalo plavání v Chomutově, kde děti řádily na tobogánech a ve vodním víru. Ve čtvrtek jsme se rozhodli, že nebudeme otálet. V DDM jsme si s dětmi nejprve namalovali své vysněné šmoulíky, a poté se vydali vláčkem do Ústí nad Labem. Naše první zastávka byla na zámku Větruše, kam jsme se dostali lanovkou. Na Větruši jsme si užili přírodního a zrcadlového bludiště a vydali se do 5D kina, kde si každá skupina dětí mohla zhlédnout film podle svého výběru. V pátek na nás v DDM čekala zvířátka a vyhodnotili jsme CTH, kdy si každé z dětí odneslo upomínkový list, medaili a nějakou maličkost. Poslední výlet byl do Mostu do JUNGLE ARÉNY, kde se děti náramně vyřádily. Tento den jsme zakončili v MC Donaldu. U vlaku jsme se s dětmi rozloučili a po společném týdnu se každý vydal domů. Touto cestou bych chtěla poděkovat svým kolegyním Bohunce a Haničce, které mi opravdu moc pomohly. 
Jana Hurychová, DiS., hlavní vedoucí 1. LPT

2. 7. – 15. 7. 2017 – Zálesácký tábor – Hra o trůny
Letošní prázdniny byly v Deštníku zahájeny, jako už dva roky zpět, Zálesáckým táborem. Nejspíše naposledy jsme se vydali k patě Lužických hor prožít nevšední okamžiky tábora co nejbližšímu těm, co pořádali naši prarodiče. Leží zde městečko Nový bor a poblíž něho rybníček Na vorech. Vedle rybníčku je malinká louka, která se stala pro několik bláznů domovem na dva týdny. Přesněji bylo bláznů 27 nedospělých, 7 dospělých v roli vedoucích, kuchařky/zdravotnice, provozáře, jednoho dospělého/dítě a psa. Do teď netuším, jak jsme se tam všichni vešli. Život samotný nám narušilo bohužel několik nemocí, kde jedna duše musela bohužel odjet předčasně (dáš příští rok druhý pokus?). Ostatní skomírali v rámci mezí. Bohužel nás také, jako na prvním zálesáku, zastihla jednu noc bouřka s nárazovými větry. Běžné stany jsou na toto připraveny, bohužel zastřešení jídelny, kuchyně a stan vedoucích již nebyl. Vyjma posledního jsme v noci udrželi vše a odneslo to jen několik tyčí. Stan vedoucích se schoulil do kuličky a jeho dovádění se povedlo zastavit až metr od hlavního ohně. Ještě jednou bych chtěl tady poděkovat všem, kdo tu noc nespali a šli pomoci. A teď k tomu veselejšímu! Konečně jsme viděli v lesním divadle tu Pipi Dlouhou punčochu, a pokud mohu soudit za sebe, tak příště radši do kina. Prošlo se kamenné město u Sloupu a Anička byla královnou. Celotáborovka byla postavena podle předlohy Game of Thrones, a tak jsme měli malou radu (trochu jako parlament) a vládce. Výsledkem bylo rozdělení osazenstva tábora na 3 části. Jedna si hru užívala a bojovala o moc, pozice v radě a trůn. Další skupina pojala hru jako sociální průzkum a zpovzdálí sledovala, jak zbylé dvě části osazenstva hrají. Poslední, ta největší, šla jak ovce na porážku a každý útlak ze strany vládnoucích přijala jako nutnost. Vedoucím se povedlo donutit několik jedinců k převratu až na samém konci tábora. Už se nedivím, proč má Česká republika samostatnost teprve tak krátce. Víc vám tady už neprozradím. Nejlepší bude najít někoho, kdo to zažil, a trochu ho vyzpovídat. Určitě je co vyprávět...
Bc. Jan Hrabáč, hlavní vedoucí ZT

16. 6. 2017 – Akademie DDM – rozloučení se školním rokem 2016/2017
Dne 16. 6. 2017 se v tělocvičně DDM konala rozlučková akademie, tak jako každý rok. Tato akce je věnována dětem ze zájmových útvarů, ale i rodičům. Letos jsme měli 31 vystupujících. Poslechli jsme si spoustu písniček, které nám děti zahrály na flétnu či kytaru. Sál nám pomohly roztančit malé aerobičky či mažoretky. Jako novinku jsme měli letos ukázku pokusů ze zájmového útvaru Malý vědec. Po kulturním programu na děti a rodiče čekal na zahradě DDM oheň s buřtíky a rychlými špunty. Akce se vyvedla. Počasí nám přálo, a tak jsme společně uzavřeli školní rok 2016/2017.

2. 6. – 3. 6. 2017 – Noční hrátky – Holčičí mejdan
První červnový pátek oblehlo domeček na 24 dívek a holčiček, které řádily až do pozdních nočních hodin. Jako první jsme si vyzdobily místnost, kde byla párty a zahrály jsme si seznamovací hry. Pak již následovala samotná výroba domácího šamponu a balzámu na rty. Děvčata se také učila, jak si správně líčit oči, řasy, pusu a tváře. Po výborné večeři jsme si vyrobily masky na vlasy a obličej. Poté, co jsme zhýčkaly naši pleť, si musely slečny najít po setmělém domečku jen za svitu baterek občerstvení na párty. I přes snahu vše řádně schovat byly nalezeny všechny dobroty a správný pyžamový mejdan mohl začít. Po vyčerpávajících tanečních kreacích už zbývala energie jen na promítání filmu, během kterého postupně všichni usnuli. Ráno po brzkém budíčku jsme posnídaly a poté se věnovaly manikúře, zahrály si poslední hru a vysloužily si tak odměnu a už byl čas jít domů. 

3. 6. 2017 – Portička 2017 – 20. ročník
Ve slunnou sobotu se na louce u DDM konal již 20. ročník pěvecké a taneční soutěže Portička. Na 70 zpěváků a tanečníků se sešlo, aby předvedli své vystoupení a porota ve složení, Lenka Říhová, Věrka Lesayová a Janča Hurychová, to měla velmi náročné. Nakonec však rozhodla spravedlivě a všichni soutěžící si nakonec odnesli odměnu v podobě bonbonů, drobné hračky a památeční keramické plakety, které pro nás vyrobili v domečkovském keramickém ateliéru. V rámci oslavy výročí soutěže vystoupila také folková zpěvačka Adéla Radimcová, které bych chtěla poděkovat za její účast. Děkuji i paní Pavle Sobotkové, která upekla krásný a vynikající dort, protože co by to byly narozeniny bez sladkého. Poděkování samozřejmě patří i porotě, ale také všem pedagogům, kteří připravili se svými dětmi jednotlivá vystoupení. 
Kategorie I. A
1. místo: Jiří Homolka
2. místo: Dominik Tabaň, Rostislav Bund
3. místo: Adam Hudek
Kategorie I. B
1. místo: Mš Hrdlovská – Žabičky
2. místo: Mš Hrdlovská – Slunečnice
Kategorie I. C
1. místo: Mš Hrdlovská – Slunečnice Kategorie I. A
Kategorie II. A
1. místo: Vít Landa
2. místo: Cvrčci Boletice
Kategorie II. C
1. místo: ŠD při ZŠ Hrob
Kategorie I. A
1. místo: Lucie Matoušková 
2. místo: Marek Janošík
3. místo: Klára Hencová

28. 5. 2017 – Oslavy DNE DĚTÍ 2017 – Divoký západ
Jako již tradičně, i letos jsme pořádali ve spolupráci s městem Osek a s Hasiči Osek Oslavy Dne dětí. Tentokrát se celý nesl v duchu Divokého západu. Abychom byli opravdu styloví, přizpůsobili jsme tématu celý program. Do Westernu jsme měli laděné všechny soutěžní disciplíny i atrakce. V tvořivé dílně si mohli děti i dospělí vyrobit vlastní lapač snů, o stan dále si pak nechat na obličej namalovat klidně třeba indiána na válečné stezce. Kdo si chtěl domů odnést vzpomínku na tento den, mohl využít služeb našeho foto koutku a nechat se zvěčnit u kulisy dostavníku či kovboje. Zajímavým zpestřením bylo také promítání sférického kina, o které byl velký zájem. Program probíhal celý den, a tak toho děti zažily ještě mnoho dalšího. Zatančit a zasoutěžit si mohli během divoké disco show, odpoledne pak vystoupily také děti ze zájmových útvarů. Následovalo představení interních a externích pracovníků s výmluvným názvem western show. Vzhledem k velmi teplému počasí byly za vrchol dne považovány, jak útok hasičů, kteří zaútočili osvěžujícím proudem vody na dav dětí, tak také pěnová show, ze které byli všichni zúčastnění naprosto uneseni. Závěrečnou tečkou Oslav Dne dětí pak byl indiánský oheň, kde si mohli malí i velcí opéct buřtíka a posedět u našeho nového keramického totemu. Celý den s námi prožilo 189 dětí a zhruba 400 dospělých. Doufáme, že byli spokojeni a rádi se s námi sejdou na některé z dalších akcí. Velké poděkování patří všem interním pracovníkům DDM, externím pracovníkům DDM a praktikantům, kteří věnovali přípravám i samotnému konání celé akce spoustu času i energie. Dík patří také občerstvení pana Petra Duchka, který s námi na větších akcích pravidelně spolupracuje. A jedno z největších poděkování pak patří Hasičům z Oseku, z Duchcova a z Litvínova, bez nichž by program nebyl ani zdaleka tak zábavný a zajímavý. Za celý tým DDM tedy ještě jednou všem… DĚKUJEME. Martina Knorová

26. 5. 2017 – 27. 5. 2017 – Noční hrátky – Mažoretková noc
Z pátku na sobotu se v DDM konaly noční hrátky – Mažoretková noc. Jak název napovídá, akce byla určena pro děti z našeho ZÚ mažoretky. Celkem přenocovalo devět holčiček, nejmladší z účastnic byly čtyři roky a perfektně to tu s námi zvládla. Pro dívky byl připravený bohatý program. Nejprve jsme se šly vyřádit do 3D bludiště na osecké koupaliště, poté jsme se zchladily výbornou točenou zmrzlinou a procházkou se vrátily zpět do DDM. Tady na nás čekala výborná večeře, po které jsme zalehly do spacáku a pustily si pohádku, při které se nám všem podařilo usnout. V sobotu ráno jsme se nasnídaly a pustily se do trénování na nedělní vystoupení. Touto cestou bych chtěla poděkovat p. Šílovi za možnost navštívit s dívkami 3D bludiště úplně zdarma a dále pak své kolegyni Věrušce Lesayové, která mi s akcí pomohla. 

17. 5. 2017 – Olympiáda pro mateřské školky – místní kolo
Ve středu 17. května pořádal DDM Osek ,,Olympiádu pro MŠ“. Své síly spolu poměřily tři týmy: MŠ Hrdlovská Osek - ,,Klokánci“, MŠ Hrdlovská Osek – „Žabičky“ a MŠ Háj u Duchcova - ,,Kuřátka“. Před samotným soutěžním kláním proběhl úvodní ceremoniál, kde nechyběla olympijská vlajka a ani zapálení olympijského ohně. Malí sportovci i rozhodčí skládali slib, kde se společně zavázali k fair play. Pro děti bylo připraveno pět disciplín: skok do dálky, hod kriketovým míčkem, běh na 40 metrů, štafetový běh a slalomový běh. V celkovém hodnocení se na prvním místě umístila MŠ Hrdlovská - ,,Klokánci“, druhé místo obsadila MŠ Háj u Duchcova – „Kuřátka“ a na třetím místě skončila MŠ Hrdlovská – „Žabičky“. Dvě vítězná družstva postoupila do oblastního kola v Duchcově. Závěrečné předávání medailí a pohárů se neobešlo bez jásotu a radosti, všichni dostali ocenění a dáreček.

6. 5. 2017 – Slet čarodějnic 2017 – 18. ročník
Obloha trochu potemněla a od hor zavál studenější vítr, když se v Oseku slétali čarodějové a čarodějnice na louku u DDM, aby započal správný magický rej. Na 110 dětí se účastnilo tradičních dovednostních soutěží a ti odvážnější zápolili i v nové soutěži a to v klání čarodějných učňů, která spojovala kouzelníky napříč generacemi. Mimo čarodějné téma si děti také mohly prohlédnout hasičský vůz, vnitřek sanitky a závodního auta. Během odpoledne zahrála skupina MAXÍCI, která roztančila malé i velké a za velkých ovací několikrát přidávali už tu vážně poslední písničku. Celá akce byla zakončena opět opékáním buřtíků na zahradě DDM. Velké poděkování patří Automotosportu Osek, které spolupořádalo letošní slet čarodějnic a díky kterému mohly děti obdivovat vozy záchranných složek i si zatrsat na Maxíky. 

5. 5. 2017 – 6. 5. 2017 – Noční hrátky – Tajemství Oseka: Záhady hradu Rýzmburk
Z 5. 5. na 6. 5. se konaly již několikáté noční hrátky – Tajemství Oseka. Tentokrát 13 dětí řešilo záhady týkající se hradu Rýzmburk. Byla pro ně připravená stezka, která vedla od DDM, přes osecký klášter a koupaliště až na hrad. Děti jsme rozdělili do dvou soutěžních skupin, aby se navzájem vyburcovaly k výkonu a měly co nejlepší výsledky. Na hrad jsme dorazili kolem 20. hodiny, kde se v tuto dobu odehrával souboj zemřelých husitů. Poté na nás čekal oheň a buřtíky. Před půlnocí jsme dorazili zpátky do domečku a znaveni dlouhou cestou jsme ulehli ke spánku. Touto cestou bych chtěla jménem celého týmu, který se na této akci podílel, poděkovat panu Jiřímu Kučerovi ze sdružení Hradu Rýzmburk, který nám vyšel se vším vstříc. 

23. 4. 2017 – Tvořivá dílna – čarodějka z pěnovky
V neděli 23. dubna jsme pořádali úplně novou tvořivou dílnu, které jsme dali název “pěnovka”. Z materiálu, který se jmenuje moosgummi (pěnová neboli mechová guma), jsme vytvořili šest kouzelných čarodějek. I když dílna trvala čtyři hodiny, tak se všem líbila a těší se na její další pokračování.

14. 4. – 16. 4. 2017 – Velikonoční tradice v ITC
Velikonoční tradice se konaly tento rok opět ve třech, po sobě jdoucích, dnech v areálu oseckého kláštera, a to od pátku až do neděle. I přes shon a přípravy, které k přípravě jakýchkoliv svátků neodmyslitelně patří, setkaly se tradice opět s velkým zájmem veřejnosti a zaznamenaly nevídaný počet návštěvníků. Naší dílnu a prodejní výstavu navštívilo celkem 403 dětí a dospělých, což je zase o pěkný kousek více, než v letech předešlých. Krásnou sváteční atmosféru nepokazilo ani počasí, které se letos moc jarně netvářilo. V naší prodejce se opět objevily keramické výrobky různých tvarů a velikostí s velikonoční či jarní tématikou, výrobky z pedigu, zdobená vajíčka a další drobnosti. Jsme rádi, že se k nám lidé opětovně, a věříme, že i rádi, vrací, aby obohatili sebe či své blízké o maličkost tvořenou i kupovanou s radostí a s láskou.

13. 4. 2017 – Velikonoční turnaj ve stolním tenisu
Po roce jsme se opět sešli v DDM na tradiční Velikonoční turnaj ve stolním tenisu. Patnáct hráčů od osmi do čtrnácti let se utkalo ve dvou věkových kategoriích o “Domečkovský pohár”. V mladší kategorii se na prvním místě umístil Tomáš Čmerda následovaný Zuzanou Vobrubovou na druhém a Martinem Loefnerem na třetím místě. V kategorii starších vyhrál Jan Šálek následovaný Tadeášem Kolínským na druhém a Tomášem Sekem na třetím místě. Vítězům gratulujeme a všem zúčastněným děkujeme.

13. 4. 2017 – Velikonoční pečení a zdobení vajíček
Ve čtvrtek 13. dubna proběhla v Domečku, v rámci velikonočních prázdnin, další z řady oblíbených dílen. Tentokrát se, jak jinak, týkala Velikonoc. Sešlo se nakonec 12 dětí, které si nazdobily různými technikami vajíčka a upekly mazance a jidáše. Všichni účastníci se naplno ponořili do práce. Po celou dílnu panovala příjemná sváteční atmosféra, dokreslená zvuky hudby a vůní horkého čaje. Každý si domů odnesl své výtvory, kterými udělal nejenom radost, ale také si na nich mohl pochutnat společně se svými blízkými.

8. 4. – 9. 4. 2017 – Noční hrátky – sportovní noc
Ze sobotního večera na nedělní ráno jsme se s dětmi sešli, abychom uspořádali “Sportovní noc” v DDM Osek. Dětí se celkem sešlo 10 s 2 dospěláky na krku. Večer začal během po Oseku a spotovními soutěžemi v prostorách koupaliště. Pokračoval vydatnou večeří a “Bláznivou olympiádou, při které byly děti rozděleny do dvou týmů. Noc jsme zakončili menším pohoštěním a minikinem. Druhý den ráno děti odcházely domů s odměnou za své sportovní výkony a s malou vzpomínkou na tento večer. 

25. 3. 2017 – Tvořivá dílna – pletení z pedigu
V sobotu 25. března jsme se sešli s 6 dívkami a ženami na další tradiční tvořivé dílně – pletení z pedigu. Pod jejich rukami vznikly úžasné originální košíky plné barev. Výrobky se povedly jak zkušeným účastnicím, tak i úplným začátečnicím.

25. 3. 2017 – Jarní maškarní bál pro mrňata
V sobotu 25. března jsme pořádali v KD Stropník již tradiční Jarní maškarní bál pro mrňata, tentokrát s Večerníčkem, který nás celým odpolednem provázel. Účast malých Křemílků, Amálek, Čertíků, Indiánů a dalších pohádkových kamarádů byla opravdu hojná. Sešlo se celkem 45 dětí a 62 dospělých. Sál kulturního domu byl vyzdoben kulisami z těch nejznámějších pohádek a do uší zněly písníčky a znělky z Večerníčků, které poznávaly nejen děti, ale i jejich rodiče či prarodiče. Všichni jsme si užili spoustu tance, zábavy, her a soutěží. Pětičlenná porota, která vybírala ty nejlepší a nejoriginálnější ze všech masek, to neměla ani trochu jednoduché. Nikdo z dětí nakonec neodešel s prázdnou, každý si odnesl účastnický list, balónek a sladkost. Vybrali jsme nakonec deset nejoriginálnějších masek, na bronzovém třetím místě se umístili Viktor a Michal Vinohradský jako Křemílek a Vochomůrka, na druhém stříbrném místě stanula Justinka Hofmanová coby princezna a zlaté první místo získala Maruška Hrušková jako Maková panenka. Všichni, kdo zvítězili, si odnesli diplom, sladkost a hračku. Děti na prvních třech místech byly ještě odměněny velkými nazdobenými dorty, které nám věnovala paní Klára Brudnová, za což jí patří velký dík. A nejen jí, ale také všem, kdo se na přípravách a organizaci této akce podíleli, dětem, rodičům, prarodičům. Výčet by byl dlouhý. Všichni, kdo jste tu byli s námi, to víte, a tak Vám touto cestou ještě jednou děkujeme a těšíme se na další shledanou.

JUDO-mláďata – SK JUDO Teplice ve spolupráci s DDM Osek (leden – duben 2017)
Od ledna se kromě hezkých výsledků na závodech udály ve SK Judo Teplice i další zajímavosti. Trenér dětí, Jiří Bláha získal v anketě Sportovec roku Teplicka ocenění - TRENÉR roku 2016. To, že vede děti kromě fyzického tréninku i ke sportovnímu chování se potvrdilo na Českém poháru v Jablonci, kde získal ocenění FAIR PLAY jeho svěřenec Štěpán Šimek, který se těsně na konci utkání vzdal "odplácáním", které ale rozhodčí nepostřehli. Štěpán na tuto skutečnost upozornil, čímž utkání, ve kterém vedl, prohrál. Turnaj byl kvůli tomuto férovému jednání přerušen a Štěpán oceněn.
Na trénincích v DDM Osek je účast dětí stále vysoká. Všichni judisté se zdokonalují, což je znát i na výsledcích z turnajů:

28.1.17 - VELKÁ CENA - LITOMĚŘICE
3. místo - Klára Hanusová

4.2.17 - ZIMNÍ TURNAJ MLÁDEŽE - TEPLICE
1. místo - Vít Landa
2. místo - Radoš Jakub, Hanus Daniel, Pitřík Štěpán, Hokr Vít

25.2.17 - GRAND PRIX - OSTRAVA
2. místo - Hanusová Klára

4.3.17 - 18. NEUJAHRSTURNIER - FREITAL
SK Judo Teplice - 1. místo mezi kluby - třetí rok za sebou!

1. místo - Hanus Daniel
2. místo - Kohout František, Radoš Jakub, Malý David, Nová Natálie

17.3.17 - VELKÁ CENA - ÚSTÍ NAD LABEM
1. místo- Landa Vít
2. místo - Račkovič Roman
3. místo - Hanusová Klára

1.4.17 - VELIKONOČNÍ TURNAJ - TEPLICE
1. místo - Hanusová Klára, Hanus Daniel, Kohout František, Radoš Jakub
2. místo - Šimek Štěpán, Trägner Petr, Pitřík Štěpán, Bláha Jaroslav
3. místo - Folta Mikuláš, Matúšová Mariana, Skýva Marcel, Hurych Petr, Drahoš Ladislav, Šretr Jiří

8.4.17 - 7.STIEFELPOKAL - DÖBELN - NĚMECKO
2. místo - Radoš Jakub

17.4.17 - INTERNATIONAL JUDO EASTER CUP - KUFSTEIN - RAKOUSKO
2. místo - Hanusová Klára

25. 3. 2017 - zahájení jarní části soutěže - oddíl kopané - mladší žáci
Mladším žákům začíná sezóna stejně jako dospělému mužstvu, a tak se poprvé představí již 25. března na domácím hřišti. Po podzimu patří našim klukům 4. místo za 19 získaných bodů a my doufáme, že po fotbalové stránce půjdou výkony ještě nahoru. V přípravě odehráli kluci kromě halových turnajů i dvě přátelská utkání. Nejprve uhráli na domácím hřišti cennou remízu 5:5 s týmem FK Teplice. V dalším přátelském utkání už to ale tak dobré nebylo a na umělé trávě v Mostě podlehli Mosteckému FK.
Následující zápasy
Kolo Datum Den   Utkání                   Výkop
15.  25.3.   SO     Osek – Hrobčice     10:30
16.  2.4.    NE      Modlany – Osek      11:00
18.  15.4  . SO     Osek – Proboštov    10:30
19.  23.4.   NE      Rtyně – Osek         11:00
20.  29.4.   SO     Osek – Srbice        10:30
Trenéři: Dragoun, Váňa, Štainz, Daněk

18. 3. 2017 – Aquapalace Praha
Aquadromy a Aquacentra v našem kraji už máme prozkoumané a proto jsme se rozhodli vyrazit do Aquapalacu v Čestlicích. Výlet si s námi užilo dvacet dětí od prcků až po starší. Jelikož jsme cestovali autobusem, metrem a opět autobusem byla potřeba více očí, které na děti dohlížely, jako doprovod jeli čtyři pedagogové, díky kterým výlet proběhl bez problémů. V Aquapalacu jsme strávili tři hodiny, děti zde dostaly rozchod. Po Aquapalacu se pohybovaly ve skupinkách a užívaly si vodních hrátek. Mezi nejoblíbenější atrakce patřil nejdelší tobogán, divoká řeka, venkovní bazény a slaný bazén s mořskými vlnami. Na zpáteční cestě jsme se občerstvili v McDonaldu. Čekali jsme, že děti budou unavené, avšak místo dětí pospávali vedoucí. Děti měly spoustu práce se sdělováním zážitků z celého dne. 

12. 3. 2017 – turnaj Litvínov – Fotbalová přípravka - mini
V neděli 12. března odjela předpřípravka na turnaj do sportovní haly Koldum v Litvínově pro ročníky 2010 a mladší. Z důvodu malého počtu našich hráčů požádali trenéři o pomoc hráče starší kategorie Lukáše Maška, aby doplnil řady týmu a ten neváhal a s radostí pomohl, za což mu patří velký dík. Turnaj se hrál za účasti 8 týmů systémem každý s každým a náš tým skončil na krásném 4. místě.
Odehrané zápasy
Osek – Litvínov „A“ 2:2, Branky: Mašek, Štainz
Osek – Sokolov 1:2, Branka: Mašek
Osek – Košťany 4:4, Branky: Mašek 2, Mathaus, Jaroš
Osek – Most 1:7, Branka: Štainz
Osek – Děčín 1:5, Branka: Jaroš
Osek – Litvínov „B“ 5:3, Branky: Mašek 4, Tallowitz
Osek – Chomutov 6:1, Branky: Mašek 3, Jaroš 2, Mathaus
Nejlepším hráčem mužstva byl vyhlášen Lukáš Mašek. Trenér: M. Hereit

11. 3. 2017 – Ples DDM Osek – 14. ročník
V sobotu 11. března se konal tentokrát již 14. ročník plesu DDM. K tanci nám hrála, pro nás zbrusu nová, kapela VOICE. Začátek plesu patřil jako vždy prodeji výherních lístků k oblíbené Hře štěstí, všechny byly rozprodány během prvních dvaceti minut. Záhájení plesu zpestřily tanečnice z Black Pink z DDM Teplice pod vedením Pavly Sýkorové. Poté již následovala volná zábava a parket se pomalu zaplňoval. Hosté také hojně využívali možností fotokoutku. Po půl jedenácté všem vzala dech Bára Szabová – tanečnice pole dance. Dalším velmi oblíbeným bodem program je dražba, ve které se tentokrát objevilo hned pět zajímavých předmětů. Protože šlo o samé dobroty, rozdělili jsme dražbu na dvě části, v té první přišel na řadu úžasný dort, který pro nás upekla a nazdobila paní Pavlína Sobotková. V druhé části dražby si přišli na své všichni milovníci pečených masíček. Jedním z vrcholů večera bylo také půlnoční překvapení interních a externích pracovníků DDM Osek s choreograficky dokonale zpracovaným tanečním číslem, které jednoznačně pobavilo. Ve tři hodiny ples oficiálně končil, to však nebránilo přítomným pokračovat v zábavě dále. Rádi bychom touto cestou poděkovali všem, co se na jeho přípravě podíleli a zejména sponzorům, bez kterých by naše tombola a výtěžek z ní nebyly na tak vysoké úrovni. Velký dík tedy patří všem sponzorům. Jmenovitě: BL DIAMOND s.r.o., Osek, 3J ELEKTRONIKA, p. Charvát, Osek, GUSTO CATERING s.r.o., p. Burdová, Osek, INSTALACE ZT, p. Müller, Osek, MAKOMA stavební firma s.r.o., Pivovar OSSEGG, Osek, SOMET, Bílina, MASNA Radoš, Osek, DRUTEP, Osek, KVĚTINKA NATURA,p. Fidrmucová, Osek, Autoškola PRIMA, p. Šimánek, ELEKTRO - p. Karásek, Duchcov, Jiří Mosz - SH servis AV, Osek, DROGERIE, p. Kafan, Osek, Bramborárna Šanca, Teplice, Elektro p. Staněk, Osek, restaurace Pod Věží, p. Kalocsaiová, Osek, restaurace Národní dům, p. Macháček, Scatt brambůrkárna Ohníč, SALON TRIUMF, p. Petrová, Duchcov, Kadeřnictví U Zámku, Duchcov, PEKÁRNA Duchcov, p. Dvořáková, Pekařství HELA, Osek, MASCO, Litvínov, KNIHY, p. Podlogarová, Duchcov, ZOO DISKUS, p. Rudolfová, Duchcov, U Dorotky, Duchcov, p. Kraus, Ústí nad Labem, TISKÁRNA, p. Marhoul, Duchcov, UNIPLAST - dux, s.r.o., Duchcov, ZAHRADNICTVÍ, p. Krtek, Duchcov, PERMONÍK, Osek, Domácí potřeby - Lahvárna, Duchcov, Pivnice U Kováře, p. Fořt, Osek, ForVes, p. Formánek, Kadeřnictví Šárka, Osek, restaurace Horal, p. Hereitová, Osek, BERG & spol., Duchcov, MOCCA, s.r.o., Teplice, K + B, Háj, Kadeřnictví Šárka Procházková, Košťany, p. Janurová, Osek a přátelé DDM. 
V neposlední řadě patří velký díl interním a externím pracovníkům DDM, skvělé šatnářce Alence Horákové, panu Karlu Francovi, všem vystupujícím a kapele VOICE. 

11. 3. 2017 – Sokol Junior Cup 2017
V sobotu 11. března se náš tým Jokers Osek trénující v DDM pod Florbalem IV zúčastnil florbalového turnaje pořádaného Sokolem v Bílině. Turnaj byl do 16 let a většina našich hráčů je teprve třináctiletých. Rvali jsme se o každý bod a nakonec jsme i vybojovali krásné čtvrté místo z osmi hrajících týmů. Našim gratulujeme, a pokud tým vydrží pohromadě, tak příští rok můžeme čekat i medailové pozice.

5. 3. 2017 – turnaj Teplice – Fotbalová přípravka - mini
V neděli 5. března odjela naše nejmladší kategorie na turnaj do sportovní haly v Teplicích, kde se nehrálo na výsledky, ale pro radost ze hry. Turnaje se zúčastnilo 5 týmů (Junior Teplice „A“ a „B“, Baník Modlany „A“ a „B“, Baník Osek) a hrálo se systémem každý s každým. Celkové skóre ze všech zápasů našeho týmů je krásných 32 vstřelených branek ku 20-ti obdrženým.
Střelci našeho týmu: Jaroš 11, Frajer 8, Mathaus 6, Čarady 2, Kastl 2, Tallowitz 2 a Gasparovič
Sestava: Gasparovič, Mathaus, Frajer, Tallowitz, Čarady, Kastl, Jaroš, Gärtner

3. 3. – 4. 3. 2017 Noční hrátky – Tajemství Oseka – Po stopách sedláka Krawaty
První březnový víkend jsme se rozhodli opět strávit noc v našem „Domečku“. Celou akcí nás provázelo tajuplné a také trochu strašidelné téma. Jedenáct badatelů se však nezaleklo a pustilo se s vervou do hledání očitých svědků, kteří vypovídali o hrůzách léta 1640 a činech samotného Krawaty. Atmosféru tajemna podpořily prostory samotného DDM, které se oděly pouze do světel svíček a svítilen samotných vyšetřovatelů dávné události. Po objasnění záhady jsme si dali dobrou večeři a vyrazili na procházku kolem klášterní zdi, která nás dovedla až k legendě o Čertí díře. Společně jsme si povídali i o dalších pověstech vázajících se k městu. Před spaním jsme se ještě vydováděli při hře na zombie a upíry a pak už následovaly zoubky, pyžama a spacáky. Aby se nám dobře usínalo, pustili jsme si pohádku o sovích strážcích a nechali si už jen zdát sny. Ráno jsme po sobě uklidili, posilnili se snídaní a vyrazili vstříc k domovu.

25. 2. 2017 – Florbal CUP junior 2017 – 4. ročník
Letos již po čtvrté jsme u nás v Oseku pořádali florbalový turnaj pro hráče do desíti let. Přijeli k nám FBC Vipers z Mostu, Horalové z Hory svaté Kateřiny, Lovci z DDM v Duchcově a PRO-AKTIV z Bíliny. Výsledkově jsme neuhráli ani bod, ale nedali jsme všechny zápasy jen tak zadarmo. Celý turnaj se nesl v duchu fair-play a čiré radosti ze hry. Nakonec si první místo odvezli Vipeři z Mostu, druhé místo Lovci z Duchcova a třetí Horalové z Hory sv. Kateřiny. Vítězům gratuluji a děkuji všem, kteří nám pomohli turnaj uspořádat.

18. 2. 2017 - NERF LIGA – celostátní kolo
V sobotu 18. 2. 2017 jsme byli s kluky z klubu Lock and Load (kroužek v DDM) na celostátním kole v NERF lize. Vrátíme se ale o měsíc zpět, kdy se hrálo teprve krajské kolo v Bílině. Zde za nás nastoupily hned 3 týmy. Konkrétněji dva týmy z mladší kategorie do 12 let a jeden tým starších. Pravidla se trochu lišila od těch, podle kterých hrajeme my, ale i tak se týmy mladších umístily na krásném třetím a čtvrtém. Starší byli na turnaji bez konkurence, a tak rovnou postoupili do celostátního kola. Mladší bohužel měli smůlu, jelikož postupovaly vždy pouze první dva týmy. Nakonec ale za mladší neodjel z našeho kraje nikdo. Všechny nás však zajímalo, jak to na té Moravě bude vypadat, a tak jsme se vydali na cestu s týmem starších. Na celorepublikovém kole soupeřilo 15 týmů ze všech koutů Česka. Starší měli opět malou konkurenci, a to v podobě pouze 2 protivníků, kteří však měli mnohem větší zkušenosti především z airsoftu, který oba dva týmy aktivně hrají. Hrdě jsme si tedy odvezli třetí místo a několik nových přátelství.

13. 2. – 17. 2. 2017 – Jarní příměstský tábor – Cesta s kouzelným sluchátkem
V týdnu od 13. 2. 2017 – 17. 2. 2017 probíhaly v teplickém okrese jarní prázdniny. My jsme se rozhodli, že pro děti opět uspořádáme příměstský tábor, který nesl název „Cesta s kouzelným sluchátkem“. Šestnáct dětí zatoužilo prožít pohádkové dobrodružství. První den je v DDM přivítal samotný Mach a Šebestová, jen jim chyběl Jonatán. Děti se seznámily prostřednictvím nejrůznějších her. Poté jsme již cestovali pomocí kouzelného sluchátka do doby ledové a užili si tak odpoledne na lopatách, bobech a pytlích na místním kopci Krásná vyhlídka. Po náročnějším prvním dnu, kdy děti vyšláply kopec snad stokrát, jsme se vydali si odpočinout do Aquadromu v Chomutově a do multikina v Teplicích, kde jsme shlédli animovaný film „Zpívej“, který sklidil velký úspěch. Nesmělo chybět ani tradiční občerstvení v oblíbeném McDonaldu. Čtvrteční den jsme strávili na farmě p. Sedlára v Domaslavicích. Toto byl pro děti obrovský zážitek. Dozvěděly se spoustu zajímavých informací o farmářských zvířatech, mohly je nakrmit a ve finále, kdo neměl strach, se mohl projet na koních. Poslední den jsme se vydali do daleké Číny, kde jsme si udělali rozlučkový mejdan, a poté se přesunuly do Teplic na bowling. Děti nás v pátek odpoledne opouštěly s úsměvem na tvářích a podle toho jsme usoudili, že jsou spokojené tak jako my. Touto cestou bych chtěla poděkovat své kolegyni Lindě Sobotkové, která mi s celým táborem velice pomohla. 
Jana Hurychová, hlavní vedoucí JPT

11. 2. 2017 – turnaj Meziboří - Fotbalová přípravka - starší
V sobotu 11. 2. odehrál náš tým starší přípravky turnaj v Meziboří, kde ani na třetí pokus nedosáhl na vítězství v turnaji. Po 2. a 3. místě to tentokrát stačilo na 4. místo.
Zápasy
Osek – Trnovany 2:0
Branky: Hříbal, J. Müller
Osek – Louny 1:3
Branka: V. Knor
Osek – Meziboří 5:0
Branky: A. Knor 2, Nový, J. Müller, Mašek
Osek – Most 1:1
Branka: Charvát
Osek – Košťany 1:3
Branka: Hříbal
Sestava: Nový, Grund – A. Knor, V. Knor, Charvát, F. Šmejkal, Mašek, J. Müller, Hříbal, Hurčík, Beran
Trenéři: Dragoun, Štainz, Váňa, Daněk

4. 2. 2017 – Fotbalová přípravka - starší
V sobotu 4. února vyjelo naše družstvo starší přípravky na turnaj do Litvínova na Koldum. Turnaje se zúčastnilo 12 týmů a náš tým se v silné konkurenci neztratil. Naši kluci hráli výborné zápasy a některé prohráli jen těsně. Na postup ze skupiny to bohužel nestačilo, a tak se naši kluci museli smířit s bojem ve skupině o 9. – 12. místo, ve které své soupeře porazili a 9. místo získali.
Zápasy
Osek – Neštěmice „A“ 8:0
Branky: J. Müller 3, Randáček 2, Mašek 2, Hříbal
Osek – Teplice 1:5
Branka: Randáček
Osek – Most 1:2
Branka: A. Knor
Osek – Litvínov 1:4
Branka: Charvát
Osek – Děčín 2:8
Branky: Charvát, Randáček
Osek – Neštěmice „B“ 7:1
Branky: Randáček 2, Charvát 2, Mašek, Galeta, Hříbal
Osek – Bílina 4:1
Branky: Charvát 2, J. Müller, Randáček
Sestava: A. Knor – Randáček, Charvát, Mašek, Hříbal, Galeta, J, Müller
Nejlepším hráčem týmu byl vyhlášen Lukáš Mašek.

3. 2. 2017 - pololetky s DDM – LASER GAME Most
Opět jsme nelenili a o pololetkách vyrazili do Mostu na laser game. Bez jednoho nemocného nás do světelné bitvy nastoupilo 17. S každou další hrou byly výsledky vyrovnanější a vyrovnanější. Nováčci si rychle přivykali a vyhrát bylo čím dál těžší. Každý hrál celkem 3 hry, pokaždé v jiném týmu. Body každého hráče z her se sčítaly a nejlepší 3 z každé skupiny vyhráli sladkou odměnu.

3. 2. 2017 - pololetky s DDM – Aquacentrum Most – plavání
O pololetních prázdninách jsme s dětmi vyrazili do Aquadromu v Mostě. Patnáct dětí po boku dvou dospěláků si v bazéně užilo dvouhodinovou jízdu na tobogánech, ve vodním víru a masážních bublinkách. Po dovádění v bazéně nám řádně vyhládlo, a tak jsme si bez výčitek dopřáli dobroty v Mc Donaldu. Poté jsme se již odebrali na vlakové nádraží a vyrazili jsme zpátky do svých domovů odpočívat po náročném výletě. 

29. 1. 2017 – turnaj Litvínov - oddíl kopané - mladší žáci
V neděli 29. ledna vyjel náš tým na turnaj ročníku 2005 a mladších do Litvínova na Koldum. V týmu jsme měli pouze jednoho hráče ročník 2005, čtyři hráče ročník 2006 a pětici hráčů ročník 2007. Naše mládí hrálo bojovně, nedalo soupeřům nic zadarmo a nevypustilo souboj o jediný balon. Na vyzrálejší hráče velmi kvalitních soupeřů to ale nestačilo. Kluci se ale nemají za co stydět a zaslouží za výkony pochvalu.
Osek – Neštěmice 0:6
Osek – Litoměřice 0:9
Osek – Duchcov 4:2, Branky: A. Knor 2, Mašek, J. Müller
Osek – Litvínov 0:11
Konečné pořadí
FŠ Litvínov
FK Litoměřice
Český Lev Neštěmice
Baník Osek
FK Duchcov
Trenéři: P. Dragoun, P. Váňa

22. 1. 2017 – Hliněná „nedělní“ dílna III.
Ve slunnou lednovou neděli k nám do keramického ateliéru opět dorazily nadšenci pro práci s keramickou hlínou ze širokého okolí, aby opět popustili svou fantazii. Pod rukama jim tak vznikali nejrůznější jarní dekorace a ti odvážnější zkoušeli i práci na kruhu, a tak zjistili, že je to pěkná „fuška“. Několik hodin uteklo jako voda a všichni účastníci se už těší na další dílnu za 2 měsíce, kdy si budou moci své výrobky prohlédnout po výpalu, a pak je naglazovat či jinak dozdobit.

20. 1. – 21. 1. 2017 – Půlnoční florbal II. – mladší a starší žáci
Z pátku na sobotu z 20. na 21. ledna jsme se opět sešli s florbalisty na přespání v „domečku“. Tato akce je každoročně velmi oblíbená. Jak je již zvykem, čekala na hráče spousta neobvyklých úkolů, jejichž cílem bylo potrápit fyzičku, obratnost, ale také schopnost spolupráce a taktiky. Týmy změřily své síly ve stavění sněhuláka, nebo florbalové olympiádě. Vrcholem celého večera byl samotný „Půlnoční florbal“ s upravenými pravidly. Hřiště osvětlené pouze náramky otevřelo hráčům zcela novou dimenzi hry. Netradiční trénink se všem líbil a již se těší na jeho další opakování.

14. 1. 2017 – Dance Cup 2017 – 15. ročník
V sobotu 14. 1. se v ZŠ Osek uskutečnil již 15. ročník taneční soutěže „Dance CUP Osek“, které se zúčastnilo 553 dětí a dospělých z blízkého okolí např. Duchcov, Teplice, Osek, Most, Hrob, Ledvice ale i z koutů vzdálenějších jako je Kadaň, Klášterec nad Ohří, Nový Bor, Litoměřice, Roudnice nad Labem nebo Benešov nad Ploučnicí. Vzhledem k zimnímu počasí k nám bohužel nedorazili soutěžící z Češké Lípy, tak snad přítí rok. Taneční vystoupení byla rozřazena podle věku a druhu tance a diváci, kterých přišlo na 400, tak mohli shlédnout 50 rozmanitých představení ve stylu street dance a hip hop, show dance, disko formace, ale například též mažoretky, orientální nebo scénické tance. V porotě zasedli Lucie Neknězová, Linda Sobotková, Hanka Bittersmannová, Lethia Švarcová a Ondřej Kysilka a rozhodování neměli vůbec jednoduché, protože všechna vystoupení byla skvělá a bylo znát, že děti si je užívají. Nakonec byly všechny ceny rozdány a nikdo neodešel s prázdnou. Letošní novinkou soutěže byly medaile pro oceněné taneční týmy.

14. 1. 2017 - Fotbalová přípravka-starší – turnaj v Meziboří 
I v novém roce zajel tým starší přípravky opět na turnaj do Meziboří, kterého se i tentokrát zúčastnila družstva dvě. I v tomto turnaji hrály naše týmy na hranici svých možností a daly do toho všechno. Naše „béčko“ bohužel těsně o jeden bod nepostoupilo do finálové skupiny, ale zanechalo v turnaji velký dojem. Naše „áčko“ po suverénním postupu do finálové skupiny hrálo až do posledního zápasu turnaje o první místo, ke kterému chyběl pouze gól navíc oproti vedoucím Košťanům. Nezadařilo se, a tak „áčko“ o pouhý bod a vzájemný zápas skončilo i tak na krásném 3. místě.

Osek „A“ – Meziboří 4:1, Branky: Knor A., Váňa, Charvát, Randáček
Osek „A“ – Duchcov 3:0, Branky: Anger 2, Randáček
Osek „A“ – Chabařovice 8:0, Branky: Randáček 4, Knor A. 2, Anger, Nový
Osek „A“ – Mostecký FK 0:2
Osek „A“ – Košťany 1:1, Branka: Randáček
Osek „B“ – Trnovany 1:0, Branka: Galeta
Osek „B“ – Mostecký FK 1:1, Branka: Mašek
Osek „B“ – Košťany 0:2
Osek „B“ – Meziboří 2:1, Branky: Hurčík, Galeta
Osek „B“ – Chabařovice 0:2

Sestava Osek „A“: Hyneš – Knor A., Charvát, Randáček, Anger, Váňa, Nový
Sestava Osek „B“: Grund – Galeta, Beran, Mašek, Müller V., Müller J., Málek, Hurčík, Štiller

Konečné pořadí:
1. Sokol Košťany
2. Mostecký FK
3. Baník Osek „A“
4. FK Duchcov
5. Slovan Chabařovice
6. Baník Osek „B“
7. SFK Meziboří
8. Hvězda Trnovany

Nejlepším hráčem týmu Osek „A“ byl vyhlášen Antonín Knor. Nejlepším hráčem týmu Osek „B“ byl vyhlášen Tomáš Galeta. Nejlepším střelcem turnaje se s počtem 7 vstřelených branek stal osecký Filip Randáček. Trenéři: Dragoun, Štainz, Váňa, Daněk

6. 1. – 7. 1. 2017 – Půlnoční florbal I. – přípravka, elévové
Z pátku šestého na sobotu sedmého ledna se v domečku sešla první parta na půlnoční florbalové řádění. První byla na řadě kombinace našich nejmenších z přípravky a hráčů z elévů, tedy dětí do deseti let věku. Rozděleni do dvou družstev na modré a žluté navzájem poměřili síly. Nejprve hráče potkal nabušený trénink, který je připravil na vše nadcházející. Poté již čekala tradiční florbalová olympiáda. Podlézání, přelézání, a další „lézání“ spojené se zmatenými smysly. Večer jako vždy završil „Půlnoční florbal“. Klasický zápas s upravenými pravidly z důvodu bezpečnosti na hřišti, osvíceném pouze chemickým světlem. Obyčejná přihrávka se stala nadlidským úkolem. Pro většinu hráčů byla tohle první zkušenost s „půlnočákem“.

archiv ZDE


 

virtuální prohlídka DDM

nové fotografie

Tvořivá dílna z pěnovky – klaun

Hliněná dílna III.

Noční hrátky – Cheerleading

Aquacentrum Teplice – pololetní prázdniny

Laser game Most – pololetní prázdniny

Duchcovský skřivánek, DDM Duchcov

Dance CUP Osek – 18. ročník

Vánoční tradice
v ITC – 2. víkend

Vánoční tradice
– 1. víkend

Čertoviny

Noční spaní – Klub teenagerů

Florbal CUP Osek – starší žáci

Zdobení perníkových chaloupek

Hliněná dílna II.

Tvořivá dílna – sněhulák z pěnovky

Keramická noc

Kdo se bojí?

Tvořivá dílna – baletka z pěnovky

Podzimní NERF aréna

Hliněná dílna I.

Noční hrátky
se zvířátky

Noční hrátky – mažoretky

Noční hrátky – aerobik

9. LPT – Zlatý grál

Fotbalové soustředění 2019

8. LPT – Pět úkolů od Asterixe

7. LPT – Zimní olympijské hry

6. LPT – Lovci bobříků

5. LPT – JUMANJI

LDT Chřibská 2019

Zálesácký tábor 2019

Letní pobyt pro rodiče a děti – Pohádkové dobrodružství

4. LPT – Po stopách Růžového pantera

3. LPT – Týden filmových hvězd

2. LPT – Dobrodružství Spongeboba v kalhotách

1. LPT – Indiánská říše

Portička – 22. ročník

Akademie DDM

Oslavy dne dětí – Šťastné a veselé

Noční hrátky – mažoretky a aerobik

NERF aréna – 8. kolo

Tvořivá dílna – sluníčka z pěnovky

Keramická noc

Můj první gól – náborová akce

Olympiáda MŠ

Slet čarodějnic 2019

Noční hrátky
se zvířátky

Velikonoční tradice
v ITC

Velikonoční dílna

Aquasvět Chomutov

Tvořivá dílna – slon
z pěnovky

NERF aréna – 7. kolo

Hliněná dílna IV.

Jarní maškarní bál –

NERF aréna – 6. kolo

Noční hrátky – Keramická noc

JPT – Pippi Dlouhá punčocha

Florbal CUP Junior – 6. ročník

Lasergame Most (pololetní prázdniny)

Aquadrom Most (pololetní prázdniny)

NERF aréna – 4. kolo

Dance CUP Osek – 17. ročník

Vánoční tradice

Vánoční fortnite

Taneček přes dvě pekla

Florbal CUP Osek – starší žáci
– 7. ročník

Zdobení perníkových chaloupek

Hliněná dílna II.

Podzimní maškarní bál – Království
pod hladinou

Tvořivá dílna –
anděl z pěnovky

Keramická noc

Kdo se bojí?

Podzimní prázdniny – Aquadrom Most

Podzimní prázdniny
s DDM

Tvořivá dílna – čertice z pěnovky

NERF aréna – 1. kolo

Hliněná dílna I.

Mažoretková noc

Noční hrátky
se zvířátky I.

Fotbalové soustředění

5. LPT – Ve stínu faraonů

Zálesácký tábor 2018

LDT Sloup v Č. – Bitva o Bradavice

4. LPT – Letem světem

3. LPT – Záhady hradu Rýzmburk
2. LPT – Z pohádky do pohádky

1. LPT – Na vodě

Portička – 21. ročník

Akademie DDM

Turnaj fotbalových přípravek – starších

Noční hrátky – Holčičí mejdan

Oslavy dne dětí - Cirkus bude!

Super festival zdraví Most – dílny DDM

Olympiáda MŠ – místní kolo

Noční hrátky – Keramická noc

Slet čarodějnic 2018

Tvořivá dílna – pěnovka

Noční hrátky
se zvířátky